Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Syn doktora Mázla Ondřej Rychlý exkluzivně: Když dojde na ženy, jsem introvert

Zdroj: Martin Procházka pro eXtra se souhlasem
Exkluzivní rozhovor

Nejdéle hraju Prokopa Hlinku z Ordinace a jsem mu i dost podobný, říká herec Ondřej Rychlý v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz. Ondru jsme odchytli během představení nového seriálu TV Prima s názvem 1. mise.

Ondřej Rychlý o herectví


Kdo je vaše největší herecká inspirace?
Mám kolem sebe naštěstí tolik tvůrčích lidí a každý z nich mě inspiruje v něčem trochu jiném. Když začnu od těch vzdálenějších herců, tak například herec Andrew Scott, Leonardo DiCaprio nebo Tom Hanks. Když se posunu blíž k nám do Čech, tak například Ivan Trojan a Viktor Preiss. Když pomyslím na mé nejbližší herecké okolí, tak například Marek Němec. Jeho vkus a divadelní cítění jsou divadlo mojí krve a i jako herec a režisér mě dokáže posílit. A pak nesmí chybět Ondřej Brousek, který mě svým zápalem pro divadlo a hudbu inspiruje celý život.

Jak se pro vás liší práce na divadle a v seriálu?
Divadlo v sobě má kouzlo přítomného okamžiku a okamžitou zpětnou vazbu od diváků, lidi se sejdou a prožijí spolu ojedinělý, nepřenosný zážitek. Taky si tam obrazně řečeno svůj výkon "stříháte" sami a máte ho plně pod kontrolou. Na seriálu procvičujete herecký sval zase úplně jinak. Pracujete po segmentech a soustředíte se vždy na daný moment, kde se snažíte zachytit něco autentického. Váš výkon pak prochází mnoha dalšími lidmi.

Ondřej o ženách, lásce a introvertství


Jaká je role, kterou hrajete nejdéle?
Prokop Hlinka.

V čem jste si s Prokopem podobní?
Tak vypadáme podobně. (smích) On je velký introvert a moc se snaží, aby to na něm nebylo poznat. Rád si kostrbatě zaflirtuje s ženami, ale když přijde na věc, je z nich pak nervózní a třeba i uteče. V těchto případech se trošičku poznávám.

Ale jste herec, na pozornost žen musíte být zvyklý...
Já nepociťuji, že by mě ženy nějak výrazně vnímaly. Když se to stane a někdo mě třeba osloví, je to krásné a vzácné, ale jinak jsem dost stydlín. Často se cítím nepatřičně i jen tak, například když se mnou třeba někdo dělá rozhovor. Na jevišti mám danou roli, tam jsem v klidu. Herectví mi pomáhá projevovat emoce a ventilovat je.

Co děláte, když si chcete vybít emoce mimo jeviště?
Jdu si třeba zaběhat nebo na kolo a teď jsem začal boxovat. Obecně u sportu si vyčistím hlavu. Pro mě je to meditace. Pak miluju hudbu, doma s Terezkou a s dvouapůlletým synem Tobiášem hodně zpíváme a hrajeme na nástroje. To se pak člověk krásně zrelaxuje, když všichni doma můžou do něčeho mlátit.

Jak jste na tom teď ve vztahu?
Překrásně. Jsem hluboce zamilovaný do své rodiny. Jsme zdraví, máme práci, co nás těší. Jako pár jsme spolu dokázali ustát všechny karantény a teď nás čeká dovolená v Řecku.

Související články

Další články