Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Syn Andreje Babiše: Bylo potřeba ze mě udělat blázna, vybrzdili mě na D1

Andrej Babiš mladší má v poslední době s otcem spory.
Zdroj: Se svolením Andreje Babiše mladšího
Svědectví

Andrej Babiš mladší nepřestává s kritikou svého otce a poslední dobou stále více rozkrývá svůj šokující příběh. Své vystupování odůvodňuje tím, že se především chce zbavit nálepky psychicky narušeného muže, jak ho premiér prezentuje před veřejností. I proto je v kontaktu s psychiatry, kteří mají dokázat, že je v pořádku. V rozhovoru pro Prostor X pak popsal podezřelé okolnosti, které předcházely diagnostikování údajné schizofrenie. 

Syn premiéra Andrej Babiš mladší v rozhovoru pro Prostor X popsal, jak byl v červenci 2015 zatčen na dálnici D1 a posléze hospitalizován. "Na té D1 to nebylo tak, jak řekla policie. Nenašli mě tam postávat u dálnice. Já jsem řídil auto a auto městské policie mě zezadu vybrzdilo," řekl Babiš mladší.

Podle něj byl incident vyvolán na zakázku. Jak uvedl v rozhovoru, policejní auto nemělo zapnuté majáky, Babiše mladšího ani neidentifikovali, což je běžné při policejním zákroku. Následně ho zatkli a odvezli do psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě.

Policie ve zprávě lhala

Syn premiéra přitom uvedl, že ho zastavili poblíž Průhonic, odvezli ho ale do zařízení, které je vzdálené přibližně sto kilometrů. "Policisté navíc ve zprávě lhali, uvedli tam, že mě zastavili na 40. nebo 50. kilometru směr na Brno," upřesnil Babiš mladší.

Ačkoli neřekl, že za tím stojí jeho otec, naznačil, že to souvisí s jeho kauzami. "Bylo potřeba ze mě udělat psychiatrického pacienta už od roku 2010, kdy se vyšetřovalo Čapí hnízdo," tvrdí Babiš mladší, kterému následně po incidentu na D1 Dita Protopopová diagnostikovala schizofrenii. Sám ale tvrdí, že ničím takovým netrpí, a chce se zbavit nálepky psychicky nemocného muže. I proto je v kontaktu se třemi psychiatry.

Varuje před otcem

S Protopopovou i jejím manželem, který měl syna premiéra odvézt na Krym, hodlá vše vyřešit právní cestou. "Velmi pravděpodobně podám trestní oznámení proti Protopopovým, proti Národnímu ústavu duševního zdraví a proti lidem, kteří se zapojili do mého zavlečení na Krym. S otcem si to možná právnicky taky vyřeším, ale o tom zatím nechci mluvit," avizoval v rozhovoru Babiš mladší.

Zároveň odmítl, že by byl v současnosti kýmkoli manipulován. "Dělám, co já chci, a hlavně si dávám život do pořádku. Varuji také lidi před mým otcem, ukazuji jim, co je to za člověka a že by si měli rozmyslet, koho budou volit," ujasnil syn premiéra.
Související články

Další články