Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Svých 83. narozenin se už nedožil: Josef Abrhám odešel za svou láskou, na Libušce byl závislý

Libuška Šafránková s manželem Josefem Abrhámem.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 14 fotografií
VÝROČÍ NAROZENÍ

Oblíbený český herec Josef Abrhám by oslavil 83. narozeniny. Těch už se ale nedožil. V květnu totiž zemřel a odešel do nebe, kde už na něj „čekala“ jeho životní láska Libuška Šafránková. Ti dva společně byli dlouhých 45 let. Jak uvedla CNN Prima NEWS, oba na sobě byli citově závislí.

Oblíbený český herec Josef Abrhám se narodil ve Zlíně, studoval v Bratislavě a nakonec absolvoval pražskou DAMU. Poté hrál v Divadle na Vinohradech nebo v Činoherním klubu, kde ho diváci zbožňovali. Vystupoval ale i na prknech Národního divadla.

Josef Abrhám a Libuška Šafránková

Josef Abrhám byl taky skvělý filmový herec, který zazářil v legendárním snímku Vrchní, prchni! Mezi jeho další filmové klasiky patří Marečku, podejte mi pero, Kulový blesk nebo Šakalí léta. Na svém kontě má taky sošku Českého lva i několik dalších nominací.

Sympatický Abrhám taky zazářil v seriálu z lékařského prostředí Nemocnice na kraji města. Po boku Josefa Abrháma léta stála manželka a herečka Libuše Šafránková, s níž tvořil nerozlučnou dvojici, která sálala láskou. Libuška s Josefem měli syna Josefa, který je režisérem, scenáristou i producentem. Radost oblíbenému páru dělala i vnoučátka.

Abrhám se Šafránkovou společně zářili i před televizními kamerami. Společně si zahráli v komedii Svatební cesta do Jiljí nebo ve Vrchní, prchni! Jako herci se naposledy potkali ve vánočním filmu Přijde letos Ježíšek?

Abrhám i Šafránková zemřeli

Pak ale přišla pro Abrháma obrovská rána – jeho milovaná Libuška v červnu roku 2021 zemřela. Od té doby Abrhám chřadnul. Se ztrátou milované ženy se nedokázal vyrovnat, a tak po necelém roce, letos v květnu, odešel za svou láskou do nebe.

Manželé spolu byli 45 let a podle CNN Prima NEWS na sobě byli citově závislí. Údajně dokonce i odmítali hrát odděleně. Přitom když se dali dohromady, tak měl Abrhám taky vztah se zpěvačkou Naďou Urbánkovou a několik měsíců randil s oběma. „Jak se tenkrát zamiloval do Libušky, pamatuji si to jako dneska, byl jsem u toho. Potkával jsem ho úplně bledého, jak chodil po refýži v takovém hacafraku, a pak jak hrál,“ řekl herec Jan Kačer pro CNN Prima NEWS.

Kvůli hlasitému zkoušení textů si jejich sousedé prý často mysleli, že se hádají. „Oni se měli velice rádi. Když jsem chtěl říct Libušce nějaký nemravný vtip, tak ona mi řekla: Víš co, řekni ho Pepovi a on mi ho doma poví,“ citoval deník Blesk známého herce Zdeňka Svěráka.

Královna platformy 18+ Kafuu: Plním zvláštní touhy fanoušků, chtěli po mně i to, abych škrundala, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy