Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Švýcarský výzkumník přišel s vakcínou proti koronaviru: Očkovat chce začít už v říjnu

Švýcarský výzkumník přišel s vakcínou proti koronaviru: Očkovat chce začít už v říjnu
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
boj s koronavirem
Švýcarský imunolog Martin Bachmann tvrdí, že se mu podařilo vyvinout vakcínu proti novému typu koronaviru. Snaží se maximálně urychlit testování a schvalovací řízení tak, aby se mohlo v jeho zemi začít hromadně očkovat už v říjnu.

Imunolog z bernské univerzitní kliniky Martin Bachmann je přesvědčen, že vyvinul vakcínu proti novému typu koronaviru. S imunologem je v kontaktu dohlížející státní orgán Swissmedic.

Bachmann nyní chce maximálně urychlit testování i schvalování, aby se mohlo už v říjnu začít s očkováním. První ze tří etap testování by chtěl švýcarský imunolog provést na malé skupině lidí v červenci. "Splňujeme všechny podmínky, jen chceme všechno urychlit," sdělil Martin Bachmnann.

"Tento časový plán je příliš optimistický, ale není úplně přitažený za vlasy," uvedl mluvčí instituce Kulas Jaggi. "Vzhledem k naléhavosti situace, kterou pandemie přináší, můžeme mluvit o povolovacím řízení v řádu týdnů, nikoli měsíců," dodal mluvčí Jaggi.

Ve Švýcarsku se nový typ koronaviru rozšířil velmi rychle. V zemi žije 8,5 milionu obyvatel a koronavirem se tam nakazilo už přes 28 tisíc lidí. Švýcarsko celkem eviduje 1 593 obětí, proto podle Bachmanna není dobré ztrácet drahocenný čas.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy