Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Svůdnice Nevyjelová z Jáchyme, hoď ho do stroje: Před kameru ji dostal ženský půvab!

Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
Osud herečky
Komedie Jáchyme, hoď ho do stroje! režiséra Oldřicha Lipského (†62) patří ke kultovním počinům českého filmu. Všichni znají dva hlavní hrdiny Luďka Sobotu (75) a Josefa Dvořáka (76), osud svůdnice Nevyjelové v podání Evy Fiedlerové ale dlouho zůstával v mlze tajemna. Tohle tehdy rozkošné děvče štěstí v šoubyznysu nemělo!

Téměř půlstoletí se smějeme u kultovní komedie Jáchyme, hoď ho do stroje!, ve které excelovali Luděk Sobota, Josef Dvořák nebo František Husák.

Osud Evy Fiedlerové, která se ve filmu pokoušela svádět Dvořáka, aby jí opravil auto, je tajemnější než hrad v Karpatech. Její postava se sice na plátně příliš neohřála, přesto si Nevyjelovou všichni zapamatovali. Nepochybně proto, že Fiedlerové to v roce 1974 zatraceně slušelo.

A nebyla to náhoda. Vždyť tahle holka vůbec nebyla herečka, ale modelka. Před kamery ji postavili díky známostem. V roce 1970 se stala II. vicemiss ČSSR, o rok později zase slavila úspěch v soutěži Miss Maja Internacional, kde pokořila krásky z celého světa.

Kromě Jáchyme, hoď ho do stroje! hrála ještě ve dvou filmech, a to v Podezření a komedii Jen ho nechte, ať se bojí. Ve všech třech případech ji musela nadabovat herečka Jaroslava Adamová.

V socialistickém šoubyznysu však Fiedlerová neuspěla. Ani jako modelka, ani jako „herečka“. Stáhla se do ústraní a vůbec o sobě nedala vědět. Pravděpodobně v klidu dožívá a vzpomíná na velkou šanci, kterou bohužel promarnila.

Související články

Další články