Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Svobodu si neužila: Vražedkyně Janáková je znovu za mřížemi, její dítě skončilo v nemocnici

Svobodu si neužila: Vražedkyně Janáková je znovu za mřížemi, její dítě skončilo v nemocnici
Zdroj: profimedia
vězení
Vražedkyně Petra Janáková (29) byla teprve v červnu propuštěna na svobodu, aby mohla porodit a doma se starat o miminko, které počala během pobytu ve vězení. Už nyní je ale zase zpět za mřížemi a to kvůli křivému obvinění - tvrdila totiž, že byla znásilněna bachaři, bylo ale prokázáno, že lhala. Zatímco Janáková sedí ve vazbě, její dvouměsíční chlapeček skončil v nemocnici.

Ke 30 letům odsouzená vražedkyně Petra Janáková, které si k dočasné svobodě pomohla otěhotněním ve výkonu trestu, je znovu za mřížemi. Policie ji zatkla v úterý v Lomnici nad Popelkou na Semilsku a viní ji z trestného činu křivého obvinění. Janáková totiž vypověděla, že byla ve vězení znásilněna dozorci, testy DNA ale prokázaly, že její nyní už dvouměsíční chlapeček je synem bývalého vězně, který vražedkyni předal sperma pravděpodobně při roznášení jídla.

Ve čtvrtek od jedné hodiny soud v Opavě jednal o uvalení vazby na Janákovou. Ta původně měla být na svobodě až do srpna 2020, aby se mohla starat o své dítě. „Obžalovaná vyjádřila lítost, dozorcům se hodlá omluvit. Vazební důvody však převážily,“ uvedl státní zástupce Michal Koflák pro server idnes.cz. Soudkyně Natálie Krausová vražedkyni poslala do vazby především kvůli obavám, že uprchne nebo se bude skrývat před vyšetřováním nebo rozsudkem.

Petra Janáková proti rozhodnutí podala stížnost, případem se tak bude zabývat Krajský soud v Ostravě. Dvouměsíční syn vražedkyně je podle mluvčí hradecké policie Ivany Ježkové dočasně umístěn v nemocničním zařízení, k čemuž sama Janáková dala souhlas. Tam chlapeček bude až do chvíle, kdy se rozhodne o jeho dalším osudu.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy