Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Svoboda z ODS podruhé v boji o magistrát: Krnáčová nakopala Prahu už dost, my ji nastartujeme

+ Další fotografie
Bohuslav Svoboda (74) vede pražskou kandidátku ODS. Stověžatou už v roli primátora řídil v letech 2010 až 2013. Pokud ve volbách, které proběhnou už 5. a 6. října, uspěje, stane v čele magistrátu podruhé. Ve spolupráci s webem G.cz přinášíme první předvolební rozhovor!

Vystudoval lékařskou fakultu, nakonec ale skončil v politice. Pokud ODS zvítězí v komunálních volbách 2018, stane se Bohuslav Svoboda už podruhé primátorem Prahy. Tento post zastával už v letech 2010 až 2013.

"Od jiných politických stran se zásadně lišíme tím, že říkáme, že je potřeba Prahu nastartovat," říká Svoboda. "Nikoliv nakopnout, Adriana už Praze nakopala až dost. Kdybych mohl radit, tak bych to slovo v souvislosti s její stranou nepoužíval," dodává se smíchem.

Působení dosavadního vedení Prahy Bohuslav Svoboda kritizuje. Podle něj se bude muset řada projektů, které za působení Adriany Krnáčové z hnutí ANO nebyly uskutečněny, rozjíždět nanovo. Jako příklad zmínil obchvat kolem metropole.

ODS se chce v Praze zaměřit i na prevenci proti teroristickým hrozbám, nesmí to však občany omezovat. "V této věci je potřeba podívat se do světa. Izrael je v tom velmi daleko," podotkl Svoboda.

Dostalo se i na další témata, která v současnosti Pražany trápí. A Svoboda mluvil i o koalici, kterou si na magistrátu dovede po volbách představit. Jeho straně jsou totiž společně s Piráty přisuzovány největší šance.

Podívejte se na celý rozhovor, který vznikl ve spolupráci s portálem g.cz

Související články

Další články