Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Svoboda volá? Kramného dny ve vazbě jsou sečteny! Příští týden přijde nejdůležitější den jeho života

Petr Kramný je ve vazbě už 614 dní.
Zdroj: Profimedia.cz / Facebook
+ Další fotografie
Petr Kramný by se už příští týden po více než roce a půl mohl dostat ven z vazební cely. Otázkou zůstává, kam půjde. Jestli na svobodu, nebo si začne, pakliže bude odsouzen, pomalu odpykávat trest. Je velká šance, že už příští týden padne rozsudek!

Petr Kramný, obžalovaný z vraždy své manželky Moniky a dcery Kláry na dovolené v Egyptě před dvěma lety, je držen ve vazbě už 614 dní. Tento týden měl pokračovat soud, měli promluvit soudní znalci a Kramný by byl o něco blíž rozsudku. Jenže soudkyně Gilová, ačkoli oznámila, že nepřipustí žádné zdržování vynesení rozsudku, musela jednání přesunout.

Znalec v oboru zdravotnictví, kterého předvolala obhájkyně Kramného Jana Rejžková, nemohl ke včerejšímu líčení dorazit z osobních důvodů, uvedl mluvčí Krajského soudu Ostrava Dalibor Zecha pro TV Barrandov.

Jednání byla naplánovaná na tento týden, přičemž se očekávalo, že třetí den jednání by mohl zaznít rozsudek. Jenže Kramný si bude muset ještě týden počkat, protože soud byl odročen na 5. a 6. listopadu.

V těchto dnech se k soudu dostaví také soudní znalci předvolaní obhajobou, kteří by měli přinést důkaz o tom, že Monika a Klára nezemřely po zásahu elektrickým proudem. Zaznít by také mohly závěrečné řeči a už zmíněný rozsudek, který Kramného pošle buď na svobodu, nebo do cely.

Za dvojnásobnou vraždu mu hrozí 15 až 20 let. Přitěžující je smrt dítěte. Proto nelze vyloučit výjimečný trest 20 až 30 let, případně doživotí.

Petr Kramný od začátku svého zatčení trvá na své nevině. Odmítá, že by měl se smrtí dcery a manželky cokoli společného. Podle jeho výpovědi bylo všem třem několik dní před tragédií špatně.

Související články

Další články