Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Svlékal se ve Varech, přišel o manželku: Vrcholy a pády fotbalového reprezentanta Koláře

Na exotické dovolené Sáru už nějaký ten pátek doprovází Daniel Kolář.
Zdroj: Archiv Sáry Stopkové
+ Dalších 6 fotografií
Fotbalista
Ta zpráva obletěla celý tuzemský sportovní svět. Daniel Kolář (34), jemuž v roce 2014 zemřela manželka na rakovinu, se bude znovu ženit. Jeho vyvolenou je pětadvacetiletá inženýrka Sára. Jak šel čas s plzeňskou fotbalovou legendou?

Kolář se narodil v roce 1985 v Praze. Během své kariéry prošel několika tuzemskými kluby a krátce si zahrál také v tureckém Gaziantepsporu. Podívejte se, co všechno bývalý reprezentační záložník během své kariéry zažil a dokázal.

Talent roku 2006

Anketu o nejtalentovanějšího fotbalistu v republice v minulosti vyhráli takoví hráči jako Tomáš Rosický, Milan Baroš nebo Petr Čech. V roce 2006 však toto prestižní ocenění získal taky Daniel Kolář, který v té době měl na kontě ligové zkušenosti ze Slovácka a Blšan.

Titul se Spartou

Kolář byl však odchovancem Sparty, kam přišel už v roce 1997 z klubu SK Roztoky. Letenští jej nejprve poslali na hostování, talentovaný záložník se ale postupně dokázal zabydlet v rudém týmu a v roce 2007 se Spartou získal titul. Tehdy k němu pomohl čtyřmi góly.

Angažmá v Plzni

Důležitý zlom v Kolářově kariéře nastal v roce 2008. Přestože měl tehdy ještě platný kontrakt se Spartou, tak přestoupil do Plzně. Ve Viktorce byl na startu nové a veleúspěšné éry, během níž Kolář získal dalších pět ligových titulů.

Gól v Lize mistrů

Někdejší záložník má na kontě taky řadu zápasů v evropských pohárech. Už se Spartou si zahrál kvalifikaci Ligy mistrů, hlavní soutěž ale okusil ale až během angažmá v Plzni. Zahrál si tak proti takovým velkoklubům, jako je Barcelona, Bayern Mnichov či AC Milán a do statistik si připsal i důležitý gól do sítě CSKA Moskva.

Účast na evropských šampionátech

Kolář prošel mládežnickými reprezentacemi a na kontě má i 29 startů v dospělém nároďáku. Za ten si odbyl premiéru v roce 2009 proti Maltě a o dva roky později vstřelil svůj první reprezentační gól v duelu s Ukrajinou. Dva starty si připsal i na EURU 2012 a jeden duel odehrál také na minulém evropském šampionátu ve Francii.

Smrt manželky

Koláře zastihla i jedna obrovská tragédie. Přišel totiž o milovanou manželku Terezu, která ve třiceti letech zemřela na rakovinu. S její nemocí oba bojovali dlouho, v létě roku 2014 dokonce měli svatbu, o pár měsíců později ale Tereza, která byla povoláním kosmetička, tento svět bohužel opustila. "Náš život neskončil v okamžiku, kdy nám doktoři řekli, jak na tom Téra je. Já musel dál chodit na fotbal už jen proto, že nás živil, ale taky proto, abych z něj načerpal energii. Brečel jsem pouze, pokud mě nemohla vidět. V autě. Na záchodě, když jsem byl sám doma," přiznal tehdy zlomený fotbalista v otevřené zpovědi.

Opilý na festivalu

Hráči z plzeňské kabiny vždy přivolávali skandály. Jeden z nich vyvolal i Kolář, který se před dvěma lety opil na filmovém festivalu v Karlových Varech, kde se svlékl na módní show, na ostatní ukazoval prostředníčky, potom sváděl modelky a taky se několikrát vymočil na ulici. „Daniel Kolář během osobního volna hrubě porušil interní klubová pravidla, za což jej dnes vedení Viktorie potrestalo finanční pokutou ve výši několika měsíčních platů. Tato částka bude věnována viktoriánské mládeži,“ stálo poté na twitterovém účtu plzeňské Viktorky. S omluvou rychle přispěchal i samotný Kolář.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy