Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Svíčky a květiny na Bertramce zůstanou: Rodina Karla Gotta si přeje pietu zachovat

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
vzpomínky
Už v pátek, kdy v Paláci Žofín probíhalo veřejné rozloučení s Karlem Gottem (†80), bylo oznámeno, že svíčky, květiny, plyšáci a další předměty, které fanoušci chodí pokládat na Bertramku, budou v pondělí odstraněny úklidovou firmou. Tak se nakonec ale nestane, na přání rodiny bude pieta zachována. Nový termín odstranění zatím nebyl uveden.

Po smrti Karla Gotta v mnoha městech po celé České republice vznikla pietní místa, kam lidé chodí položit svíčku či květinu za zesnulou legendu. Jedno z těch absolutně největších se nachází u zpěvákovy vily Bertramky, ulice je vzpomínkovými předměty doslova zahlcená. Kromě svíček a květin se zde nachází plyšáci, vzkazy a například i balónky.

Už v minulém týdnu bylo oznámeno, že z ulice budou všechny předměty odstraněny úklidovou službou. Na přání rodiny se tak nakonec nestane - nejbližší Karla Gotta si přejí, aby pietní místo zůstalo zachováno. Ačkoliv pro fanoušky, kteří ještě nestihli zpěvákovi vzdát hold, jde o dobrou zprávu, sousedé budou mít stále potíže dostat se ze svých domovů.

„Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa posouvá, přesný termín zatím není znám,“ sdělila serveru TN.cz mluvčí TSK Barbora Lišková. Další velké pietní místo se pak nachází v Zahradě Kinských, kam byly převezeny květiny a věnce jak z Paláce Žofín, tak ze svatovítské katedrály.

Související články

Další články