Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Svěžest prádla sušeného na zahradě – s Lenorem i když sušíte uvnitř

Svěžest prádla sušeného na zahradě – s Lenorem i když sušíte uvnitř
Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
Voňavé prádlo

V běžném dni je řada důvodů, kdy nemůžeme prádlo pověsit ven – zrovna prší a předpověď není příliš optimistická, venkovní sušák už je plný předchozí várky, která ještě nestihla uschnout, žijete ve znečištěném městě, poblíž rušných silnic, které produkují výpary, jež by ulpěly na čerstvě vypraném prádle. Nehledě na to, že dle průzkumů polovina z nás dokonce žádnou možnost sušit venku nemá! Přesto nemusíme přicházet o opojnou vůni květin, vánku nebo slunce. Nový Lenor Fresh Air Effect totiž vašemu prádlu díky speciální technologii dodá dokonalou svěžest, jako by schlo venku v čerstvém vánku! A nyní vám přináší i další tipy, jak dostat vzduch a vůni slunce do vašeho prádla během domácího sušení.

Na čem doma sušit

I když máte zařízené místo pro venkovní sušení, je dobré mít v záloze domácí sušák, kam prádlo v případě nepříznivého počasí pověsit. Může se jednat například o skládací sušák nebo jednoduše roztahovatelné šňůry. Při výběru dbejte na to, aby byl dostatečně pevný a měl větší nosnost – bude sice možná o malinko těžší, ale alespoň se sám od sebe nesloží pod nánosem mokrého prádla.

Kolíčky – jsou vůbec potřeba?

Vzhledem k tomu, že doma nehrozí žádný náhlý poryv větru, není potřeba prádlo ani příliš přichytávat ke šňůrám kolíčky. To také napomáhá vyhnout se potřebě otisky kolíčků rozžehlovat. Stejně tak vnitřní sušení umožňuje vybrat jiné materiály šňůr. Zatímco ty přírodní by venku rychle podléhaly povětrnostním vlivům, doma si je můžete snáze dovolit.

Větrané místo na domácí sušení

Místo pro pověšení prádla by se mělo nacházet ideálně poblíž okna, šňůry by měly mít mezi sebou dostatečné rozestupy, aby se jednotlivé kousky prádla nedotýkaly a nemělo by být poblíž kuchyně, z které může snadno oblečení pohltit pachy. Odborníci příliš nedoporučují sušit v koupelně, ale naštěstí z českých koupelen rychle mizí zlozvyk šňůr a rozvěšeného prádla nad vanou.

V čem máchat

A že se Vám při sušení doma stýská po vůni prádla sušeného venku? Značka Lenor nyní přichází s novými avivážemi, které díky své technologii prádlu dodají svěžest, jako by schlo venku v něžném vánku. Navíc má 2x koncentrovanější složení, takže s lahví o menším objemu vyperete stejný počet pracích dávek jako dříve! Znamená to také méně nákladních vozidel na silnicích k jejich přepravě a méně plastů během výroby, takže nové složení pomáhá i planetě. Domácímu sušení tak teď již nic nestojí v cestě!


Další články

Nejnovější kauzy