Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Světoznámý spisovatel Paulo Coelho prosí Čechy: Pomozte mi najít umělce, který mě portrétoval v Praze!

Takto ho tenkrát namaloval pražský umělec. Paulo na něj teď chce kontakt.
Zdroj: Facebook
Brazilský spisovatel Paulo Coelho má na svém blogu prosbu na české čtenáře. Stále má doma svůj portrét, který mu v osmdesátých letech namaloval umělec z Prahy. Toho nyní chce najít. Spisovatel se totiž brzy chystá do Prahy a s tímto nadšeným umělcem, kterému je dnes okolo padesáti let, se chce setkat. Co o něm řekl?

„V roce 1982 jsme se s mojí ženou rozhodli cestovat. Žádné předem vybrané místo. Prostě kam nás nohy donesou. Procestovat několik zemí během několika měsíců. V lednu jsme skončili v Praze,“ popisuje Paulo.

Jednoho mrazivého rána se vydali na procházky a skončili ve Zlaté uličce. Tam uviděli pouličního umělce, který i přes zimu vytrvale pracoval. „Koupil jsem si jeden jeho obraz a on byl tak nadšený, že k tomu namaloval mě i mou paní. Zadarmo,“ vzpomíná populární spisovatel.

Prý byl pro něj nadšený malíř velkou životní inspirací a on mu za portréty dal dvě věci, které měl ve svých kapsách.

Víte, kdo je záhadný malíř? Paulo to pozná podle toho, zda mu dotyčný dokáže vyjmenovat ony dva dárky, které od něj dostal. Pokud máte tušení, kdo by to mohl být, napište přímo spisovateli. Na svém blogu zveřejnil i e-mail: marcelojosemendonca@hotmail.com.

Související články

Další články