Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Světový den polibku je tady: K čemu je dobré líbání a co tomuto svátku říkají hvězdičky

Rak je sice romantik, ale líbat zrovna neumí.
Zdroj: pixabay
+ Další fotografie
Den líbání
Ví to málokdo, ale je to tak. 6. července se nepřipomíná jen upálení Mistra Jana Husa, ale je to také den, kdy se slaví světový den polibku. Líbání má podle expertů samé pozitivní účinky na naše zdraví. Jaké? A vědí o tomto dnu i české hvězdičky?

Den matek, Mezinárodní den žen a nebo Valentýn. To jsou svátky, které každý zná. Ale Světový den polibku? O něm ví málokdo. A pokud někdo nemá partnera, má v tento den celkem smůlu. Je to totiž druhý svátek pro zamilované. Světový den polibku se začal slavit před 22 lety ve Velké Británii. Věděli jste, že líbání vzniklo z očichávání?

Líbání

Líbání nebo jen pouhá pusa je pro nás podle expertů velmi zdravotně důležité. Napomáhá ke snížení stresu a říká se, že líbáním se spalují kalorie. A jestliže má někdo vysoký krevní tlak, může mu tahle příjemná činnost velmi pomoci.

Internetové hvězdy

A jak jsou na tom naše mladé internetové hvězdy? Vědí vůbec o tomto dnu? Možná budete překvapeni! "Slyšel jsem o tom už několikrát. Vím o tom, ale nijak to 'neslavím'. Nemám s kým," prozradil s úsměvem tiktoker Johny Škůrek.

Model Martin Dubovický, bratr Miroslava Dubovického, má tento den spojený úplně s něčím jiným. "Slyšel jsem o tom, ale ani bych nevěděl, ke kterému měsíci bych tento 'den' přiřadil. Svátek zamilovaných si spojuji s Valentýnem a 6. července s upálením Jana Husa. A když dá bůh, tak s dovolenou," řekl model.

A kdo by se nejraději líbal pořád? "Vím o tom, ale přesné datum jsem nevěděl. Já se líbám, kdykoli je příležitost. Myslím, že lidé by se měli více líbat," takový má názor fotomodel Jan Doseděl.

Jak sami vidíme, líbání je velmi oblíbená a zdraví prospěšná lidská činnost, nicméně během koronaviru byl na toto téma jiný názor.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy