Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Světová zdravotnická organizace rozhodla: Kvůli koronaviru vyhlásila globální stav zdravotní nouze

Zdroj: archiv
+ Dalších 16 fotografií
stav nouze
Ve čtvrtek rozhodoval štáb Světové zdravotnické organizace, zda je v souvislosti se smrtícím koronavirem nutné vyhlásil celosvětový stav zdravotní nouze. Krizový štáb ve švýcarské Ženevě se nakonec shodl na tom, že situace je skutečně vážná a to hlavně kvůli rychlému nárůstu počtu nakažených lidí. Koronavirus se objevil již ve 20 zemích. V karanténě skončila Češka z Libereckého kraje. Zúčastnila se totiž školení v Mnichově, na kterém byla přítomná i Číňanka, která nakazila virem nejméně tři lidi. V Česku se nemoc zatím ani u jednoho z podezřelých případů nepotvrdila.

„Hlavním důvodem není to, co se děje v Číně, ale to, co se děje v jiných zemích,“ řekl podle TN.cz na konferenci ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Krizový štáb se sešel v minulém týdnu již dvakrát, ale pokaždé rozhodli o tom, že není nutné vyhlásit stav nouze.

Ve čtvrtek opět zasedl krizový štáb Světové zdravotnické organizace a tentokrát rozhodl o vyhlášení celosvětového zdravotního stavu nouze. Světové zdravotníky znepokojuje hlavně rychlý nárůst počtu lidí nakažených koronavirem, který se šíří z Číny.

Nakažených lidí je zhruba přes sedm tisíc a počet mrtvých se vyšplhal na 170. Světová zdravotnická organizace na krizovém sjezdu pochválila rychlý postup Číny a vyzdvihla její včasné bezpečnostní opatření.

Koronavirus 2019-nCoV má příznaky shodné s chřipkou, může být doprovázen i zápalem plic.

Související články

Další články