Trendy
válka na Ukrajině Extrémní proměny Survivor 2025 Jiří Bartoška MS v hokeji 2025

Světová hvězda magie Luis de Matos v Praze: Po českém pivu čáry nedělám

+ Dalších 10 fotografií

Luis de Matos je portugalský kouzelník, který patří k absolutní světové špičce. Je držitelem řady iluzionistických ocenění i státního vyznamenání své rodné země. Co řekl eXtra.cz o Česku, místních lidech, pivu i kouzlech?

Luis de Matos o Češích

Luis de Matos v rámci svých několika vystoupení v Praze nazvaných Luis De Matos – Impossible Live (poslední je v O2 universum v neděli 25. 5.) redakci eXtra.cz poskytl rozhovor. S Liborem Boučkem, který show moderuje v češtině, ale na pivo nepůjde.

„Mám to štěstí, že jsem v Praze byl už před mnoha lety, ale i nedávno. A pokaždé si užívám to, jak mě tu lidé přijímají. Vždycky je to vřelé, lidé jsou opravdu moc milí, štědří na potlesk. A to je krásné. Proto jsem nadšený, že sem přivážím tuto novou show se čtyřmi přáteli,“ sdělil eXtra.cz.

Kromě něj se na jevišti objeví i korejský iluzionista Yu Hojin, americký gotický čaroděj Dan Sperry, zábavný francouzský mistr Norbert Ferré nebo uhrančivý belgický Aaron Crow, který při předváděčce novinářům potrápil Agátu Hanychovou.

„Společně na jevišti ukazujeme pět naprosto odlišných přístupů ke kouzlení. Myslím, že v tom je spousta emocí a je to pro malé děti i dospělé,“ věří.


Tajemství kouzel

Vůbec mu prý nevadí, že se někdo snaží na YouTube a podobně odhalovat princip kouzel.

„Nemyslím, že to nejdůležitější na kouzelnickém vystoupení je samotné tajemství. Je tam tolik dalších věcí. Kouzelnická show je plná emocí a tajemství je jen malá část. A věřím, že je důležité, aby lidé měli možnost vidět kouzla – dobrá i horší. Všechny typy kouzel jsou důležité, aby si lidé vytvořili svůj názor,“ domnívá se sympatický a komunikativní Luis.

Slibuje pět naprosto odlišných kouzelnických světů.

„Jsme každý jiný, pocházíme z různých koutů světa a během jednoho večera uvidí diváci pět představení v jednom,“ láká fandy.

O čem podle něj kouzla jsou?

„Podněcujeme představivost. Probouzíme schopnost snít. Když jdeš do divadla, víš, že ten herec není skutečný král. Když se díváš na film, víš, že postava nezemřela při autonehodě. A když přijdeš na kouzelnickou show, víš, že to, co vidíš, není skutečné – a právě proto je to tak úchvatné. Je to živé, blízko, od lidských bytostí pro lidské bytosti. A není nic krásnějšího než sdílet vášeň, lásku, talent a umění,“ pronesl téměř básnicky pro eXtra.cz.

Doporučené video: Rozhovor s kouzelníkem Pavlem Kožíškem:


Že by si den před vystoupením došel na vyhlášené české pivo, třeba s moderátorem show Liborem Boučkem, to prý ale vůbec nehrozí.

„Vím, že v Česku je těžké soutěžit, protože mám spoustu českých přátel – a ti jsou profíci. V tomhle mistrovství s nimi nemohu soupeřit. Ani s Liborem,“ doplnil profík každým coulem Luis de Matos, který je na to, jak je známý a kolik toho dokázal, pořád přátelský a milý.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy