Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Svět zaskočila šokující zpráva: V Číně zemřel muž na "nový" virus. Hantavirus šíří hlodavci

Svět zaskočila šokující zpráva: V Číně zemřel muž na "nový" virus. Hantavirus šíří hlodavci
Zdroj: Profimedia.cz
nákaza
Muž z čínské provincie Yunnan zemřel v autobusu cestou do práce na hantavirus, uvedl web Global Times. Lékaři ho testovali na koronavirus, zjistili však, že trpěl zcela jiným virem. Ten nyní straší Číňany, kteří se bojí, že přijde epidemie nového viru. Podle lékařů je tento strach neopodstatněný.

Kromě muže, který zemřel, bylo v autobusu ještě 32 dalších lidí. Těm lékaři provedli testy na hantavirus. Zprávy o události se rychle rozkřikly a Čína, která se vzpamatovává z první vlny epidemie koronaviru, je ochromena strachem.

Vzhledem k narůstajícímu zájmu po informacích o hantaviru experti promluvili a lidem přinesli uklidňující zprávy. Nejde, jak se mnozí obávali, o nový virus, ale o takový, který se na člověka přenáší jen velmi výjimečně.

Pod pojmem hantavirus se skrývá několik druhů virů, jejichž původ sahá až do roku 1950, kdy jím bylo nakaženo několik vojáků v průběhu americko-korejské války v Koreji. Experti tvrdí, že rozhodně není třeba propadat panice, přenos z člověka na člověka je totiž velmi vzácný.

Hantavirus, krysy a příznaky

Podle expertů je zcela zbytečné se hantaviru bát, pokud nehodláte jíst hlodavce. Virus se totiž přenáší skrz jejich tělní tekutiny, které je potřeba zkonzumovat, aby se na člověka přenesl. Příznaky jsou sice podobné koronaviru (kašel, potíže s dýcháním, infekce plic či ve vážnějších případech selhání ledvin), ale je jen velmi malá pravděpodobnost, že pokud tyto příznaky budete vykazovat, jedná se zrovna o tento vir. Ačkoliv je hantavirus vzácný, podle CDC je úmrtnost na něj až 38%.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy