Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Svět šokuje brutální video zachycující zacházení s dobytkem, který Evropa předhodí Arabům! Jen pro supersilné žaludky!

Svět šokovaně zírá na záběry ochránců zvířat, kteří brojí pro zákaz vývozu živých zvířat do zemí mimo Evropskou unii. A mají proč! Video musí kolovat dokonce v několika verzích, tak je ostré.

Dobytek, který v milionech kusů vycestuje každoročně z Evropy do severní Afriky a na Blízký východ za porážkou, nečeká pěkná smrt.

V okamžiku, kdy opustí unijní hranice, přestávají se na jeho zpracování na jatkách vztahovat její zákony a podle toho to vypadá. Ochranáři pustili předevčírem do světa brutální video dokumentující praktiky na jatkách v pásmu Gazy, kam se evropský skot dostává přes hraniční přechod Kerem Shalom v Izraeli, což je zjevně poslední výspa opravdové civilizace.

Snímek je tak krutý, že sami investigativci organizace, která jej šíří, jej distribuují v několika verzích, pokud nemáte na původní verzi, kterou vám předkládáme, podívejte se na cenzurovanou verzi, která už se vydýchat dá.

Ochráncům týraných zvířat nejvíc vadí transporty z Rumunska a Maďarska, odkud je i ve videu zachycený skot, který je v Gaze „ustájen“ v odporných ohradách bez podestýlky, dokumentaristé pořídili například otřesné záběry nemocné krávy, kterou nechali na tamních jatkách chcípnout v jedné takové ohradě vyhladověním s tím, že se jí nedostalo absolutně žádné základní, natož veterinární péče.

Největším průšvihem je samotné zabíjení, často prováděné za pomocí nože prostým vykrvácením, které znamená dlouhé minuty bolestivého umírání. Něco podobného samozřejmě není dávno v zemích EU možné, ale souběžně ve zmíněných regionech nehrozí v nejbližší době jakýkoli posun k lepšímu. Proto organizace vyzývají k úplnému zákazu vývozu živých zvířat mimo unii, což ale stejně vysvětlujte například takovým Rumunům, kteří, ač jsou členy, mají sami ještě do civilizace dost daleko.

Související články

Další články