Dalibor je 37letý lakýrník z Prostějova, s duší umělce, který stále žije se svou matkou. O vztah se ženou zatím ani nezavadil, zato ho naplňuje láska k neonacismu. Nenávidí Romy, Židy ani jiné menšiny. Ze všeho nejvíc však nenávidí svůj život a neví, jak ho změnit. Dalibor točí amatérské horory, skládá písně a maluje obrazy.

Snímek spíše působí jako film než dokument a v lidech vyvolal velmi smíšené reakce. Někteří se baví nad absurditou Daliborova uvažování, nad kterou však také zůstává rozum stát. Navíc z dokumentu vyplývá, jak snadno dokáže prostoduchý člověk převzít radikální názory, kterým vlastně ani do hloubky nerozumí. Podle některých reakcí na snímek totiž Dalibor není neonacistou, ale zakomplexovaným jedincem chabého rozumu. O to smutnější je, jakým směrem se jeho názory a pojetí života ubírají.

Autoři chtěli poukázat na jednoduchost některých „obyčejných slušných Čechů“, kterým se stýská po Adolfu Hitlerovi. Po zhlédnutí dokumentu však diváci často nevědí, jestli mají plakat, smát se nebo si zoufat. Pokud jste film již sami zhlédli nebo jste seznámeni s příběhem Daliborka, neváhejte s námi sdílet své názory.