Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Svět pláče nad smrtí Robina Williamse (†63): Tohle je 6 jeho nejznámějších rolí

Robin Williams zemřel 11. sprna.
+ Další 3 fotografie

Herec Robin Williams (†63) byl v 11. srpna nalezen mrtvý ve svém domě. Celý svět se zahalil do smutku, a přestože se o psychických potížích herce vědělo už dlouho, tenhle konec nikdo nečekal. Robin totiž absolvoval odvykací léčbu na soukromé klinice v Minnesotě a podle přátel to vypadalo, že je vše na dobré cestě.

Těžké deprese, které Williamse přivedly k závislosti na alkoholu, si ale vybraly tu největší daň. Boj s rakovinou duše už herec dále nezvládal, a přestože se v médiích zatím objevuje prohlášení koronera, který stanovil smrt udušením, hovoří se o tom, že se herec oběsil.

Robin Williams za svůj život natočil spoustu filmů a dokumentárních pořadů. Připomeňme si jeho šest zásadních rolí.

1. Král rybář

Drama z roku 1991 vypráví o arogantním diskžokeji (Jeff Bridges), který nepřímo zaviní smrt několika lidí. Když po letech v těžké depresi stojí u Manhattanského mostu zachráněn Parrym, bývalým profesorem historie, který živoří na pokraji společnosti. Toho ztvárnil Robin Williams, který byl za tuto roli nominován na Oscara.

2. Mrs. Doubtfire – Táta v sukni

Tato legendární komedie znamenala obrovský přelom v kariéře Williamse, který se po sporech s manželkou převlékne za klasickou britskou chůvu a nechá se najmout. Díky tomu se změní jeho pohled na rodinu. Film se stal kasovním trhákem, jednou z nejlepších „převlékacích“ komedií a milují ho stále nové a nové generace diváků.

3. Dobrý Will Hunting

Psychologické drama z roku 1997 vypráví o geniálním matematikovi (Matt Damon), který má problémy zařadit se do společnosti. V tom mu pomůže vdovec, psychiatr (Robin Williams), který svým netradičním přístupem otevře chlapci oči. Za tuto roli dostal Williams svého jediného Oscara.

4. Jak přicházejí sny

Smutný příběh plný bolesti ze ztráty milované rodiny přivádí Chrise, jež přijde o celou svou rodinu, do podivného stavu mezi realitou a jakýmsi sněním, do zvláštního světa plného vzpomínek a barevných obrazů.

5. Expres foto

Sy Parris je obyčejný vyvolávač fotografií ve stánku v jednom obchodním domě. Jednoho dne se upne na rodinu, která je jeho pravidelným zákazníkem a díky fotografiím o ní ví vše. Po čase se snaží dostat do jejich rodiny, jenže jeho způsob je poněkud děsivý. Williams touto rolí ve snímku z roku 2002 své publikum opět příjemně překvapil.

6. Insomnie

Ve stejném roce (2002) se Williams objevil v roli vraha v krimi thrilleru Insomnie, kde exceloval po boku Al Pacina, který se vydává do aljašského městečka vyšetřovat vraždu malé holčičky.

Mohlo by vás zajímat

Další články