Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Svět módy v slzách! Zemřel návrhář Alber Elbaz (†59). Prohrál boj s covidem

Módní návrhář Alber Elbaz zemřel ve věku 59 let.
Zdroj: Profimedia
ÚMRTÍ

Zemřel izraelský módní návrhář Alber Elbaz, který v letech 2001 až 2015 jako umělecký šéf určoval směřování značky Lanvin. Bylo mu 59 let. Informoval o tom dnes šéf společnosti Richemont, pod níž spadala Elbazova značka AZfashion. Světová média uvádí, že měl slavný oděvní designer podlehnout covidu. 

Zpráva o Alberově náhlém úmrtí mě šokovala a přijal jsem ji s velkým zármutkem. Alber měl zaslouženou pověst jedné z nejnadanějších a nejmilovanějších osobností svého oboru, uvedl Johann Rupert z Richemontu. Vždycky mě ohromovala jeho inteligence, citlivost, velkorysost a bezbřehá kreativita, dodal. Světová média píší, že Elbaz měl zemřít po boji s covidem-19.

Se společností Richemont začal Elbaz spolupracovat v roce 2019, aby vytvořil vlastní značku. Chtěl tím završit kariéru, která ho dovedla mezi návrhářskou elitu.

Elbaz se narodil v roce 1961 v Maroku, vyrostl v Izraeli a v 80. letech se přesunul do New Yorku. V módní branži na sebe upoutal pozornost v roce 1996, kdy převzal vedení francouzské značky Guy Laroche, o dva roky později se stal uměleckým ředitelem módního domu Yves Saint Laurent.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy