Svět módy v slzách! Zemřel návrhář Alber Elbaz (†59). Prohrál boj s covidem

Zemřel izraelský módní návrhář Alber Elbaz, který v letech 2001 až 2015 jako umělecký šéf určoval směřování značky Lanvin. Bylo mu 59 let. Informoval o tom dnes šéf společnosti Richemont, pod níž spadala Elbazova značka AZfashion. Světová média uvádí, že měl slavný oděvní designer podlehnout covidu.
„Zpráva o Alberově náhlém úmrtí mě šokovala a přijal jsem ji s velkým zármutkem. Alber měl zaslouženou pověst jedné z nejnadanějších a nejmilovanějších osobností svého oboru,“ uvedl Johann Rupert z Richemontu. „Vždycky mě ohromovala jeho inteligence, citlivost, velkorysost a bezbřehá kreativita,“ dodal. Světová média píší, že Elbaz měl zemřít po boji s covidem-19.
Se společností Richemont začal Elbaz spolupracovat v roce 2019, aby vytvořil vlastní značku. Chtěl tím završit kariéru, která ho dovedla mezi návrhářskou elitu.
Elbaz se narodil v roce 1961 v Maroku, vyrostl v Izraeli a v 80. letech se přesunul do New Yorku. V módní branži na sebe upoutal pozornost v roce 1996, kdy převzal vedení francouzské značky Guy Laroche, o dva roky později se stal uměleckým ředitelem módního domu Yves Saint Laurent.
Láska Jiřího Krampola o posledním rozloučení: Eva Svoboda chtěla uspořádat pohřeb, zabránila jí zásadní věc
Související články

Těhotné ženě se zastavilo srdce a skončila v bezvědomí. Záchranáři z Hradce popsali kritické momenty

Neuvěřitelná proměna kontroverzní boxerky: Z Imán Chalíf je žhavá sportovkyně

Sadistický otec děti svazoval izolepou a mlátil do krve. U soudu dostal sedm let

Muž zneužil roční a sedmiletou holčičku, matky souhlasily. Pachatel je na útěku
