Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Svět má novou hvězdu: Nejstylovějším a nejlépe oblékaným mužem roku jen ten, u něhož by vás to vůbec nenapadlo. Papež válí!

Časopis Time zvolil papeže osobností roku, to ale nestačilo. Magazíny
Vanity Fair a Esquire jej vyhlásily za nejstylovější­ho muže!
Zdroj: Profimedia.cz

Čekali byste snad, že nejstylovějším a nejlépe oblékaným mužem roku by se stal nějaký herec nebo zpěvák? Mysleli byste si, že první místo by okupoval elegán po vzoru George Clooneyho nebo Justina Timberlaka?

My taky, ale vlivné časopisy Vanity Fair a Esquire mají v jednom jasno. Svět má novou módní a stylovou ikonu, kterou by nikdo nečekal. Papež František (77) letos sbírá lidové, avšak veřejně populární ceny jak na běžícím páse. Časopis Time ho vyhlásil osobností roku, lifestylové a módní magazíny v něm vidí inspiraci.

A přitom vlastně nosí jen jedno a to samé, a možná právě proto. Jednoduchost a střízlivost odráží totiž i jeho skromnou povahu, stylisté se shodují v tom, že jeho způsob oblékání odráží papežovo myšlení. Žádné okázalosti a drahé vyšívání, sukno protkané zlatem a podobně. Ne, oblíbený papež si libuje v prostotě a hledí hlavně na to, jak dobře vykonávat svůj úřad.

Zvolení papeže Františka za několikanásobnou osobnost roku, ať už ve stylu nebo ve skutcích, není určitě náhoda. Argentinský rodák se těší veliké oblibě a úctě, je moderní, nebojí se lidí, dělá reformy uvnitř církve, nepotřebuje za zadkem ansámbl lidí, je přístupný mladým lidem. I ti, kdož nejsou věřící, jej mají za morální autoritu.

A možná nebude dlouho trvat a namísto klasických obleků Prada a kostýmku Chanel začne být ve světě populární oděv, který už nese své jméno a brzy asi přibude do našich slovníků: Popestyle.

Související články

Další články