Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Svět hubnutí válcuje Dukanova dieta: Proč je tak zázračná? Kolik shodily celebrity?

Zdroj: Thinkstockphotos
Dieta, která je v současnosti naprostým hitem. Nejvíce Dukanovu dietu v posledních letech proslavila Carol Middleton, matka Kate Middleton, vévodkyně z Cambridge. Carol naordinovala tuto dietu své dceři i sobě právě před královskou svatbou. Sama Carol zhubla pomocí Dukanovy diety deset kilogramů! Základem všeho je vynechat sacharidy a dostat do sebe co nejvíce bílkovin. Vyzkoušíte ji? Není na tom nic složitého.

Francouzský odborník na výživu dr. Pierre Dukan revoluční dietu představil před lety v rámci své knihy "Neumím zhubnout", která se brzy stala bestsellerem.

Dieta má dvě velká pozitiva – zhubnete rychle a povolených potravin můžete sníst, kolik chcete. Zásadní složkou jsou ovesné otruby, které stabilizují trávicí systém těla a zabraňují zácpě. Navíc v těle nabobtnají a nemáte během diety pocit hladu. Během pěti dnů můžete zhubnout až 3 kg

Na Dukanovu dietu nedají dopustit například Jennifer Lopez nebo Nicole Kidman

Dieta je rozdělena na několik fází a jde především o radikální omezení potravin s vysokým obsahem cukru Naopak byste se do sebe měli snažit dostat co nejvíce bílkovin.

Dukanova dieta má čtyři fáze, během nichž byste se měli dostat na svoji vysněnou váhu.

První fáze - Útočná

V takzvané útočné fázi diety se nesmí jíst v podstatě nic jiného než libové telecí nebo hovězí maso, libová drůbež a ryby. Zakázaná je i zelenina a ovoce. Velmi důležitý je pitný režim. Je nutné vypít alespoň 2 litry vody denně.

Pokud chcete zhubnout celkem 5 kg, tak se první fáze drží dva dny, pokud chcete zhubnout až 10 kg, tak tři dni, 20 kg pět dní a více než 20 kg sedm dní.

Druhá fáze - Rovnoměrná ztráta

Dodržuje se vše co v první fázi, ale smí se přidat vybraná zelenina. Jsou povolena rajčata, okurky, ředkvička, špenát, brokolice, chřest, pórek, zelí, houby, celer, fenykl, baklažán, paprika a mrkev.

Tuto fázi dodržujete, dokud se nepřiblížíte k vaší vysněné váze.

Třetí fáze - Udržovací

Do fáze tři se přesunujete ve chvíli, kdy jste dosáhli své vysněné váhy. Přidáte jedno ovoce denně (kromě banánů, hroznového vína, třešní a oříšků), dva krajíce celozrnného chleba a 40 g sýru denně.

Tato fáze trvá dle toho, kolik jste zhubli v předchozích fázích. Každý shozený 1 kg vynásobte deseti dny.

Čtvrtá fáze - Definitivní stabilizace

Můžete se vrátit zpět ke svému jídelníčku, podmínkou je, že jednou týdně musíte dodržovat čistě bílkovinný den z první fáze. A to už navždy.

Tak co, zkusíte to? Pokud ano, nezapomeňte, že první fáze nesmí trvat déle než sedm dní, jinak hrozí zdravotní problémy z nedostatku vitaminů, a dodržujte pitný režim!

Související články

Další články