Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Svéráz ruské olympiády: Novináři z celého světa informují o katastrofálních podmínkách v Soči. Tohle je hotové peklo!

V Soči se vše tváří jako perfektní, ale Rusové mají problém dostavět
zázemí pro novináře a sportovce.
Zdroj: koláž archiv
+ Další 3 fotografie

Tahle olympiáda je nejdražší v historii, ale to nic neznamená, protože to stejné se říkalo i o letní olympiádě v Pekingu roku 2008 a pak stejně za pár let přijde jiná, která tento finanční rekord překoná. Nicméně že hry v Soči jsou opravdu drahé, je prostě fakt, padl na ně rozpočet 51 miliard dolarů, což je tak astronomické číslo, že se ani nebudeme obtěžovat jej převádět na koruny.

Prostě šíleně neuvěřitelně peněz.

Jenže kde jsou, napadne vás při pohledu na olympijské město. Většina peněz padla na stavbu stadionů a druhou nejdražší položkou měla být výstavba olympijské vesnice, a to hlavně zázemí pro sportovce, tisk a novinářské centrum. Olympiáda začíná už v pátek, sportovci a novináři se už sjeli na místo činu a z něj chodí neuvěřitelné zprávy.

Nic nefunguje. Nic není dodělané, obrovský sportovní tým CNN nemá kde bydlet a dostali jen jeden pokoj, ačkoliv jich rezervovali jedenáct, takže si asi umíte představit, kolik novinářů z jedné televize je na místě a kolik jich tam nakonec bude ze všech zemí světa.

Novináři z agentury AP (Associated Press), asi nejserióznější tiskové agentury, si stěžují, že v jejich pokojích není voda, stavební dělníci jim chodí přes ložnici sem a tam a jen šest z devíti velkých hotelů je připraveno pro hosty.

Není to ale jen o novinářích, fňukají i sportovci. A mají proč. Ve sportovních novinách České televize včera zaznělo, že česká olympijská výprava si stěžuje na bojové podmínky, spousta věcí na pokojích není dodělaná a samotná vesnice rozhodně není pohodlným zázemím. Rusové mají obrovský problém s dodržením termínů a to jim zahajovací ceremoniál dýchá za krk. Lidé z organizačního výboru ovšem tvrdí, že vše do pátku stihnou. Představu si proto udělejte sami. Novináři totiž nezaháleli a své postřehy a fotografie dávají na Twitter. My vám přinášíme pár vybraných.

Související články

Další články