Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Švédsko už nebude přijímat emigranty, řekla vicepremiérka a začala plakat do kamery

Ani Švédsko není nafukovací a i tady došli k závěru, že nemohou přijímat další uprchlíky. Když to vicepremiérka Asa Romson oznamovala do kamery, začala plakat.

Švédové došli k závěru, že bude třeba zpřísnit imigrační politiku. Premiér Stefan Löfven a vicepremiérka Asa Romson oznámili Švédům, že bohužel další uprchlíky už země přijímat nemůže. Romson dokonce neudržela slzy a začala plakat do kamery.

Švédsko je mezi uprchlíky velmi oblíbené. Táhne je sem místní vysoká životní úroveň. Švédové tak čelí podobným problémům jako Německo. Obě země čelí přílivu běženců, který nemohou dlouhodobě zvládat.

Přistěhovalectví přijde Německo na 17 miliard eur (asi 466 miliard Kč) ročně, vypočítal renomovaný domácí ekonom Bernd Raffelhüschen. Dlouhodobě by se ale náklady na migranty mohly podle něj vyšplhat na astronomickou sumu 900 miliard eur (asi 24,7 bilionu Kč), píše portál tyden.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další články