Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Švédská televize zveřejnila poprvé v historii národnost sexuálních násilníků. Jak jsou na tom imigranti?

Migranti jsou prý zodpovědní za skoro 200 znásilnění.
Švédská televize prolomila dlouholeté mlčení a v rozporu s veškerými tamními zvyklostmi zveřejnila statistiky, které odhalují národnost pachatelů znásilnění za poslední roky. Ukázalo se, že více než polovinu těchto skutků mají na svědomí cizí státní příslušníci. Kritici televize tvrdí, že to před nadcházejícími volbami nahrává hlavně protiimigračním stranám.

Před dvěma lety oběhla celou zemi zpráva, která popisovala desítky znásilnění na švédských hudebních festivalech, kdy byli pachatelé popisováni jako mladí cizinci. Velká část veřejnosti tehdy volala po tom, aby policie jejich zemi původu zveřejnila, ta to ale odmítala právě s odůvodněním, že nechce nahrávat protimigračním tendencím.

Teď však veřejnoprávní televize SVT toto tabu prolomila a zveřejnila statistiky pachatelů znásilnění za poslední rok. Víc než 58 procent z nich podle SVT pochází z cizích zemí. Téměř čtvrtina z nich je pak ze zemí Blízkého východu a severní Afriky. Právě tento fakt vyvolal bouři nejen v místní politice.

Zatímco jedna část lidí oceňuje, že si takové zprávy vůbec může přečíst kvůli velmi opatrnému přístupu médií k podobné problematice, druhá polovina poukazuje na problémy, které Švédsku přineslo přijetí více než 160 tisíc migrantů – to je nejvíce v Evropě hned po Německu.

Mohlo by vás zajímat

Další články