Švédská policie musela od loňského října řešit přes 5000 případů, které se týkaly uprchlíků. Více než pětina z nich byla zaviněna ozbrojenými útoky, rvačkou, vyhrožováním či jinou formou násilí. Jejich výčet přinesl deník Dagens Nyheter a v Česku o tom informuje web echo24.cz.

Teprve až nyní se Švédové probouzí ze sluníčkového snu a dozvídají se pravdu o tom, co se na severu Evropy skutečně děje. Policisté dříve nesměli uvádět národnost ani etnicitu zločinců. Jenže nyní jim dochází trpělivost a přes některé novináře pouští na veřejnost děsivé statistiky, které bohužel souvisí právě s přistěhovalci.

Tragické a šokující je, že policisté zároveň přiznali, že neumí zajistit bezpečí Švédů. Uprostřed Stockholmu řádí dětské gangy, které tvoří děti ze severu Afriky. Jedná se hlavně o caparty z Maroka, kteří terorizují a okrádají občany Stockholmu. Nemají doklady, nikdo nezná jejich jména, nikdo neví, jak se jich zbavit. A tyhle děti? Smějí se policistům do obličeje. Moc dobře vědí, že zákon, jak je nastavený ve Švédsku, je na ně krátký.

Ve Švédsku roste napětí a stále více lidí se ptá, proč vláda tak lehce odevzdává zemi cizojazyčným gangům. Ještě se nepodařilo plně integrovat uprchlíky z Balkánu a je tu další migrační vlna. Nyní přichází lidé z jiného civilizačního okruhu, kteří vůbec neznají evropskou kulturu.

Stále více Švédů se odmítá spoléhat na policisty a berou spravedlnost do svých rukou. Stát jako ochránce práv a svobody totiž selhal. Desítky zakuklených mužů se proto rozhodly, že centrum Stockholmu vyčistí od dětských gangů.

Muži (prý se jedná o fotbalové chuligány) si vzali kukly a šli vypráskat dětské gangy pryč z centra. Před akcí rozdávali letáky, že už toho bylo dost a že bude dobré, když se k této bojůvce přidají další „slušní“ lidé.

V reálu to pak vypadalo tak, že proti sobě stála skupina zakuklených rváčů a skupina výrostků z Maroka.

„Nepokoje kolem žadatelů o azyl si z naší strany vyžadují stále větší pozornost. Jsem tím velmi znepokojen. Obávám se, že by mohlo dojít k ještě větším potížím. Pokud se na celou situaci podíváme do hloubky, čelíme tu čím dál většímu problému,“ cituje echo24.cz švédského policejního prezidenta Dana Eliassona.

Kvůli vstřícné proimigrační politice má nyní Švédsko obrovské problémy, které neumí řešit. A když lidé musí suplovat práci zoufalé policie, je to kolosální průšvih…