Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Švédové zešíleli? Uprchlíci mohou za volant i bez řidičáku!

Přistěhovalec z Bosny nebyl obviněn za jízdu bez dokladů. Policisté
totiž neprokázali, jestli mluví pravdu, nebo ne.
Zdroj: profimedia.cz
Policisté ve švédské provincii Blekinge zastavili mladého žadatele o azyl z Bosny a zjistili, že u sebe nemá řidičský průkaz. Mladík se hájil tím, že autoškolu absolvoval v místě svého bydliště a doklad bohužel ztratil. Policie nebyla schopná přijít na to, jestli mluví pravdu, nebo ne.

Mladý muž z Bosny usedl za volant bez papírů s úplným klidem. Fakt, že může být kontrolován policejní hlídkou, ho příliš neznervózňoval.

Policisté si namátkou vyhmátli tohoto migranta minulý rok v září ve městě Karlskona na jihu Švédska. Zadržený Bosňan před policií přísahal, že doklady měl, jen je ztratil při stěhování do Skandinávie.

Muži zákona dvaadvacetiletého mladíka ihned vyzvali, aby si nechal v místě svého bydliště vystavit nový řidičák. Toto doporučení neuposlechl. Údajně to z důvodu jistých problémů v domovině nelze.

Za jízdu bez dokladů mu hrozila vysoká pokuta nebo vězení. Tento případ putoval před soud. K velkému překvapení policistů však k žádnému odsouzení nedošlo. Soudce mladíka odmítl obvinit z jakéhokoli trestného činu.

Strážníkům se nepodařilo vypátrat, jestli řidičský doklad přistěhovalec má, nebo ne, a tak mají policisté smůlu a migrant nebude soudně stíhán.

Vyšetřovatelka Helen Renberg se k případu, který není ojedinělý, také vyjádřila: „Bez záznamů ze země, kde podle jejich tvrzení oprávnění získali, to bude velmi obtížné. Těžko se dá počítat například s tím, že se skandinávská policie dostane k informacím z registru řidičských průkazů ve válkou zmítané Sýrii.“

I když nebyl tento mladík potrestán za jízdu bez dokladů, neznamená to, že si tak budou moci jezdit všichni. Každý další, kdo usedne za volant a nebude mít u sebe řidičák, bude potrestán.

Související články

Další články