Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Svědkyně popsala strašlivý požár v Bohumíně: Hasiči zmatkovali, žhář byl úplně v klidu

Svědkyně popsala strašlivý požár v Bohumíně: Hasiči zmatkovali, žhář byl úplně v klidu
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
11 mrtvých
V sobotu došlo v Bohumíně na Karvinsku ke strašlivé události. V Nerudově ulici začal v podvečer hořet panelák. Požár má tragické následky. Na místě zemřelo 11 lidí včetně tří dětí. Svědkyně, která přivolala hasiče, popsala děsivé momenty z místa.

V Bohumíně v Moravskoslezském kraji se v sobotu v podvečer odehrálo něco příšerného. Hořel tam panelák. Při požáru zemřelo celkem 11 lidí, mezi nimiž jsou i 3 děti. Podle výpovědi svědků skočilo několik lidí z oken. Později hasiči potvrdili, že ve snaze se zachránit skočilo 5 lidí. Bohužel ani jeden z nich nepřežil. Zbylých šest lidí a pejsek uhořelo přímo v bytě.

Děsivé svědectví

Paní Karin Šípková, která v domě, kde hořelo, žije, popsala pro televizi Nova hrůzné momenty z místa neštěstí. "Přijeli jsme od vody a viděla jsem, že nad naším domem je bílý dým. Tak jsem hned volala hasiče, vysvětlovala jsem, co všechno se děje, že hoří. Syn utíkal na druhou stranu a vzápětí volal, že na balkóně jsou lidi. A dým už začínal být černý," popsala svědkyně první chvíle.

"No a lidi na tom balkóně pobíhali a neměli kam utéct. Dvěma nebo kolika se podařilo přelézt do vedlejšího bytu, ale jedna paní zůstala uvězněná na balkóně. Začaly pak šlehat plameny, praskat sklo. A lidé, jak jsem říkala, neměli kam utéct," pokračovala.

"Z druhé strany, zhruba do dvou minut, přijela policie. Zatkla toho, co prý podpálil ten byt. Ptali se ho, jestli to podpálil a on řekl, že ano. Zeptali se ho proč a on odpověděl, že jenom tak. Nechápu to. Tak jsem na něj začala křičet, jestli je normální," vyprávěla svědkyně.

"Poté začali přijíždět hasiči. Přijely tři jednotky. Nemohli za boha vyndat žebřík, nic. Lidi už po nich křičeli. Hlavně můj syn. Začal být i sprostý, protože půl hodina uběhla a nic se nedělo. Nemohli vyndat žebřík, napojit hadice. Pobíhali tu. Vždycky jsem stála při policii a hasičích a tentokrát mě zklamalo, že to tak dopadlo," svěřila paní Karin smutně.

"Nemuselo by to tak dopadnout, kdyby tu plachtu roztáhli hned, než ti hořící lidé začali vyskakovat z oken. Vyskočila nejdřív jedna paní, potom další, další a oni až potom rozdělali plachtu," tvrdí svědkyně.

A paní Karin není jediná, kdo kritizuje hasiče. Objevilo se mnoho výpovědí svědků, kteří hovoří o pochybení hasičů. Měli mít problémy s technikou a také pomalu reagovat. To ovšem ředitel moravskoslezských hasičů odmítá.

Ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček upozornil, že se požár šířil neobvykle rychle. "Pro nás je do jisté míry ne úplně normální, že velmi rychle došlo k rozvoji požáru v celém bytě. To je věc, která se nepochybně podepsala na tom, že v tom bytě uhořelo šest osob. Požár šel po fasádě. Chyběly desítky sekund a mohli jsme mít nafouknutou seskokovou matraci a ty následky by nebyly tak tragické," bránil se Vlček.

Související články

Další články