Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Svědka masakru v Ostravě omylem označili za pachatele: Muž čelí lynči na sociálních sítích

Svědka masakru v Ostravě omylem označili za pachatele: Muž čelí lynči na sociálních sítích
Zdroj: archiv
+ Dalších 10 fotografií
masakr v ostravě
Krátce po střelbě ve Fakultní nemocnici v Ostravě policie zveřejnila fotku údajného vraha šesti lidí. O několik minut později policie fotku stáhla a veřejnost informovala o tom, že se nejedná o vraha, nýbrž o důležitého svědka. To už se ale na sociálních sítích rozjížděl lynč na muže v červené bundě, který byl mylně označen za pachatele.

Hlášení o střelbě ve Fakultní nemocnici v Ostravě dostala policie v 7:19 a během tří minut přijela první hlídka. Nejdříve se mluvilo o čtyřech mrtvých, ale záhy stoupl počet na šest. Pachatel začal z nemocnice prchat.

Krátce po půl 11 policie informovala o tom, že se pachatel střelil do hlavy a po půlhodinové resuscitaci svým zraněním podlehl. Ještě předtím ovšem policie zveřejnila fotku muže v červené bundě s tím, že se má patrně jednat o pachatele, který má střelbu v nemocnici v Ostravě na svědomí a nyní utíká.

Fotka se okamžitě rozšířila na sociálních sítích a lidé začali vynášet soudy. "Dobytek, přeji mu smrt," píše se na všemožných skupinách na sociálních sítích. "Tomu to čouhá z očí. Psychopat, vrah," zní další z komentářů.

Policie zhruba po půl hodině snímek smazala s tím, že se nejedná o pachatele, ale o svědka. Jenomže tato informace se nedostala ke všem lidem, kteří se zapojovali do diskuzí na sociálních sítích.

Lidé nevinného muže slovně lynčovali ještě dlouho poté, co byla zveřejněna pravá totožnost vraha šesti lidí. „Nechápu ale proč, když už ho měli, zveřejňovali to foto. Lidé se na něj teď koukají na ulici a podobně. On sám byl na stanici a o ničem nevěděl. Celá rodina je ve stresu,“ řekl portálu seznamzpravy.cz jeden z blízkých lidí muže, který byl nesprávně označen za možného vraha.

„Vzhledem k tomu, že jsme lustrovali další možné podezřelé, jsme následně zjistili, že to není on. Byl to jiný podezřelý. Zjistili jsme auto, kterým by se měl pohybovat, zjistili jsme bydliště, nakontaktovali jsme rodinu, ti nám dali další informace," řekl k celé situaci ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy