Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Švédi přišli s šíleným sexuálním zákonem: Češi z něj mají legraci

Před sexem si musíte vzájemně odsouhlasit, že ho skutečně chcete.
Nejlépe písemně.
Zdroj: Facebook.com, archiv
S nezvyklým sexuálním zákonem přišli Švédi, kteří zavedli, že každému pohlavnímu styku by měl předcházet vyslovený souhlas. Ten může být ústní, ale i písemný. Za předpokladu, že k souhlasu nedojde, je sex považován za znásilnění, a nebyli by to Češi, kdyby si z absurdního zákona nezačali střílet.

Zákon, se kterým přišlo Švédsko, je skutečně zvláštní. Před každým sexem musí oba partneři vyslovit souhlas, že spolu chtějí spát. Možnosti mají dvě. Ústní nebo písemnou, s tím že písemný je preferován. Pokud mezi milenci k souhlasu nedojde, akt lásky je automaticky považován za znásilnění, i když nedojde k násilí.

Návrh zákona švédský parlament přijal hladce. Jen 38 poslanců bylo proti. Celých 257 souhlasilo, píše BBC. Zákon v platnost vstoupí 1. července. Zaveden je už v zemích jako Německo, Irsko, Belgie, Lucembursko nebo Velká Británie.

Lidé jsou si samozřejmě vědomi, že znásilnění je vážný čin, ale zákon působí tak absurdně, že se někteří neudrželi a dělají si z něho legraci. Například na jednom z facebookových profilů se objevilo, jak by asi mohl formulář k písemnému souhlasu vypadat. Co si o zákoně myslíte vy?

Související články

Další články