Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Svědek v kauze zavražděného novináře prý žije v Česku: Hrál automaty a zápasil v kleci

Nová stopa v Kuciakově vraždě vede do Česka.
Zdroj: Archiv, Policie SR
+ Dalších 23 fotografií
Vyšetřování vraždy mladého novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27) jako by ustalo, ale opak je pravdou. Na začátku týdne policie zveřejnila identikit muže, který se v onen den mohl pohybovat v místě vraždy. Sedmadvacetiletý investigativec Kuciak psal o napojení italské mafie na slovenské politiky. Zřejmě to se mu stalo osudným.

Policie Slovenské republiky nedávno zveřejnila identikit muže, který byl poznán obyvatelem Velké Mače. Právě tam byl Kuciak se svojí snoubenkou Martinou Kušnírovou zavražděn. Muž tvrdí, že muže jménem Miroslav Č. poznal, jelikož s ním pracoval, než se odstěhoval do Ostravy.

„Miro tady žil asi rok a půl, byl v podnájmu. Bydlel tam s manželkou, dítětem a matkou. Dělali jsme spolu asi dva měsíce a potom z práce utekl. To bylo někdy na konci srpna. V září už do práce nechodil a pak odešel do Česka,“ řekl Marek z Velké Mače pro portál Nový Čas.

S Markem pracovali v Trnavě na stavbě. „Na vsi se povídalo, že když se stala ta vražda, což bylo někdy v únoru, tak Miroslav nechodil do práce, ve velkém hrál automaty a příjem neměl žádný. Když měl dobrou náladu, chvástal se, že má za sebou zápasy v kleci,“ dodal. Dle Marka se i zmínil, že zná rodinu Vadalů, o které Kuciak psal v jednom ze svých posledních článků.

Kriminalisté chtěli po Markovi vědět, kde Miroslav Č. bydlel. „Ukázali mi tu trasu, jak mohl projít k tomu domu na místo vraždy,“ dodal. „Mohl být on, protože už tam déle bydlel a obec znal, věděl, kde jsou kamery,“ řekli prý Markovi kriminalisté.

Co se týká zveřejnění identikitu, matka Martiny Kušnírové má na věc jiný pohled. „Mně to připadá, že policie chtěla po dlouhé době něco zveřejnit, jakože případ nespí,“ uvedla pro MF Dnes. „Jestli je to svědek vraždy našich dětí, bude se bát promluvit. A jestli je to vrah, kopne do vrtulí a je za kopečky,“ řekla Zlatica Kušnírová, matka novinářovy snoubenky.

Jánův otec Jozef Kuciak je už z vyšetřování unavený. „Táhne se to už měsíce a jediný výsledek je, že po sedmi měsících zveřejní portrét někoho, kdo by mohl vědět více o pachatelích. Nevíme, jestli jeho podobu mají z kamer, nebo jej někdo u místa činu viděl. Už to vyšetřování trvá moc dlouho a my stále nevíme nic konkrétního,“ prohlásil.

Vyšetřování probíhá dlouho a zřejmě ještě dlouho probíhat bude. Ján Kuciak psal pro portál Aktuality.sk, kde popisoval napojení italské mafie na slovenské politiky, podnikání slovenských oligarchů a text o albánské mafii měl teprve připravovat.

Související články

Další články