Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Svědectví žen, které zřejmě prodělaly koronavirus: Trvalo to od ledna do března, říká Hana

Svědectví žen, které zřejmě prodělaly koronavirus: Trvalo to od ledna do března, říká Hana
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
zpověď
V České republice se koronavirus oficiálně objevil 1. března, a to rovnou u tří případů. Od té doby přibylo tisíce infikovaných a čísla stále nejsou konečná. Avšak podle některých lidí je možné, že se zde smrtící virus objevil už podstatně dříve. Redakce eXtra vyzpovídala tři ženy, které se pravděpodobně nakazily něčím, co onemocnění covid-19 silně připomíná.

Spala asi tři hodiny denně

Paní Petra si není jistá, jakou nemocí trpěla na začátku letošního roku. Po Silvestru vše začalo rýmou a poté se přidal kašel, na který jistě ještě dlouho nezapomene. "24 hodin suchý a dávivý kašel, kdy jsem si říkala, že mám možná zápal plic. Byla jsem unavená a spala zhruba 3 hodiny denně. Hodně jsem pila a neměla chuť k jídlu," popsala nám své onemocnění.

Dále uvedla, že nemocná často nebývá a z rýmy si nic nedělá, ale kašel jí prý přišel zvláštní. "Dnes mi dochází, že jsem to prodělala. Jsem zdravá, lékaře beru obloukem, ale nechci ten strach přiživovat," vysvětlila Petra v závěru.

Byla to viróza nebo ne?

Hana si není jistá, čím vlastně ochořela. "Mohlo to být jen nachlazení, které se ovšem drželo déle než měsíc. Zhoršilo se mi nesvědivé kožní onemocnění, začala jsem brát Plaquenil, který jsem ještě měla," uvedla žena. Dodala, že chodila jen do práce a ve svém volnu ležela. Poslední týden byla na neschopence kvůli suchému kašli a zadýchávání.

"Trvalo to od 24. ledna do 13. března, klasické krevní testy byly v pořádku. Kožní projevy přetrvávají, ale teď mi Plaquenil nikdo nenapíše, když je potřeba jinde. To se nedá nic dělat. A cítím se skvěle," popsala Hanka svou současnou situaci.

"Syn měl dva dny zvýšenou teplotu a rýmu, to hned odešlo. V zaměstnání byla jen rýma a kašel," doplnila s tím, že až to bude možné, nechá se otestovat na protilátky. "Samotnou mě zajímá, jestli to byla běžná viróza nebo ne," dodala nakonec.

Bez spánku a pomohl až kodein

Paní Sylvie si také není jista, zda neonemocněla kvůli koronaviru. "Virus jsem chytla těsně před Vánoci, pravděpodobně během letu z Bogoty do Prahy, i když letušky celý let používaly spreje na dezinfekci vzduchu. První dny jsem měla nízkou teplotu. Bolely mě plíce, hlava a příšerně v krku. Žádná rýma. Měla jsem suchý kašel, takový jsem nikdy neměla," popsala Sylvie své příznaky.

Dále uvedla, že se v noci prakticky nevyspala. V noci spala cca 3 hodiny v sedě, jinak celou noc kašlala každé dvě minuty. "Pomohly mi jen nějaké prášky s kodeinem. Kašel trval asi 5-6 neděl až do začátku února, pak nějak vymizel. Nikoho jsem nenakazila," pokračovala Sylvie.

"Doktorovi jsem to říkala, ale nevěděl, co by to mohlo být. Připustil váhavě nějaký typ virózy," uvedla na závěr a doplnila, že se ho snaží kontaktovat, aby celou virózu prokonzultovali ještě jednou.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy