Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Svědectví z okolí zavražděného miminka z Přelouče: Matka lhala, že pije, všemu přihlížela střízlivá

Svědectví z okolí zavražděného miminka z Přelouče: Matka lhala, že pije, všemu přihlížela střízlivá
Zdroj: archiv Adriana. N. B. / archiv Roberta N. / archiv Saši S.
+ Dalších 11 fotografií
Přelouč
Dvouměsíční chlapeček z Přelouče se stal obětí vraždy. Miminko umlátil jeho otčím Robert N. (28), matka Saša S. (19) měla v době hrůzného činu vyspávat alkoholové opojení. Webu eXtra.cz se ale ozvala svědkyně z okolí, která pod podmínkou zachování anonymity řekla, že o pití matka dítěte lhala. Prý ve skutečnosti problémy s alkoholem nikdy neměla a všemu měla přihlížet střízlivá.

Teprve dvouměsíční chlapeček se stal obětí agresivního otčíma Roberta N. Policie muže původem z Rumunska zadržela a aktuálně je ve vazbě, na svobodě se ale nachází matka dítěte Saša S., která svému příteli pomohla tělíčko syna hodit do mokřadu.

Podle dosavadních informací matka v době, kdy se hrůzný čin odehrál, spala. Údajně měla vyspávat opilost a hovořilo se i o tom, že s alkoholem měla mít velké problémy. Svědkyně z jejího okolí ale pro eXtra.cz pod podmínkou zachování anonymity řekla, jaká je pravda z jejího úhlu pohledu.

Saša prý byla problémová už od dětství, alkohol ale nadměrně nikdy popíjet neměla. „Lže, opilá nebyla, nikdy nepila alkohol, maximálně jedno pivo. Ona malého chlapečka týrala, nestarala se o něj a nechávala ho brečet na půdě,“ vysvětlila známá rodiny.

Rodina měla o všem vědět

Podle svědectví ženy měli blízcí příbuzní vědět, co se s miminkem děje. „Babička vnuka nenáviděla, měla ráda jen vnučku. Sestra Saši ví úplně o všem, když miminko na půdě plakalo a ona chtěla jít za ním, tak ji Saša zbila a babička říkala, ať ho tam nechá chcípnout,“ dodala svědkyně, která dle vlastních slov chce, aby skutečná pravda vyšla najevo.

Přeloučané se prý dokonce rozhodli, že pro chlapečka vytvoří pietní místo, kam dají svíčky, květiny a plyšáky. To ale dlouho nevydrželo. „Byli jsme malému udělat pietní místo, a co udělali, plyšáky hodili do kontejneru a svíčky vzali domů, protože jsou bez elektřiny,“ doplnila žena.

Saša S. na svobodě

Ačkoliv už krátce poté, co se zpráva o smrti miminka objevila, bylo jeho matce vyhrožováno tím, že pokud se objeví na veřejnosti, skončí zmlácená či dokonce mrtvá, stále se pohybuje venku. „Chodí si po ulicích, jako by nic neudělala,“ zní z okolí. Lidé volají po tom, aby i ona byla za smrt svého syna potrestána.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy