Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Svědectví z místa střelby v Praze: Do prodejny vtrhli ozbrojení policisté, byl to mumraj, říká prodavačka

Svědectví z místa střelby v Praze: Do prodejny vtrhli ozbrojení policisté, byl to mumraj, říká prodavačka
Zdroj: Profimedia
Střelba v Praze

Hlavním městem otřásla dnešní střelba na Úřadu práce pro Prahu 2 a 3, při které útočník zabil jednu ze zaměstnankyň. Na místě zasahovalo hned několik jednotek po zuby ozbrojených policistů. Ti prohledávali přilehlé budovy včetně sousedního lahůdkářství. 

Zaměstnanci lahůdářství, které sousedí s Úřadem práce pro Prahu 2 a 3, v úterý pracovali jako každý jiný den. „Neslyšeli jsme vůbec žádný výstřel,“ řekla Pražskému deníku paní Kateřina. Ničeho si nevšimli ani lidé, kteří byli venku na cigáru.

Náhle ale do pobočky z ničeho nic vtrhli policisté. "Pak nastal mumraj. Do prodejny vtrhli ozbrojení policisté a řekli nám, co se děje,“ popsala svědkyně události zásah jednotky Útvaru rychlého nasazení (URNA), která pročesávala okolní domy a pátrala po střelci.

Střelce zadrželi policisté v civilu

Policisté svůj vpád podle všeho okamžitě vysvětlili. Šokovaní zaměstnanci lahůdkářství pak museli vypovídat, zda něco zaslechli nebo viděli někoho podezřelého. Střelce ale nikdo nezaregistroval, jako by se po něm slehla zem.

Nakonec policisté muže přeci jen zadrželi. Nedaleko Václavského náměstí si ho totiž všimli strážníci v civilu, kteří nebezpečného střelce okamžitě zpacifikovali.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy