Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Svědectví sestry, která jako poslední mluvila s vrahem z Ostravy: Hledal patro, kde bude nejvíce lidí

Svědectví sestry, která jako poslední mluvila s vrahem z Ostravy: Hledal patro, kde bude nejvíce lidí
Zdroj: archiv
+ Dalších 10 fotografií
děsivé svědectví
Útočník Ctirad V. (†42), který stojí za úterním ranním masakrem na traumatologické ambulanci v Ostravě svůj čin pravděpodobně plánoval. Do Fakultní nemocnice v Ostravě přišel po sedmé hodině ranní s jasným úmyslem - zabít co nejvíce lidí. Poslední, kdo s ním mluvil, byla zaměstnankyně nemocnice, která se s vrahem šesti lidí potkala ve výtahu.

Dnešní tragédie, která se odehrála ve Fakultní nemocnici v Ostravě šokovala celé Česko. Po sedmé hodině si to do nemocnice nakráčel Ctirad V. s úmyslem zabít co nejvíce lidí. Než se k odpornému činu odhodlal, hledal v nemocnici čekárnu s nejvíce lidmi.

Poslední, kdo viděl vraha šesti lidí byla žena z personálu nemocnice. Žena redakci eXtra.cz sdělila, že se s mužem potkala ve výtahu a ptala se ho, kam potřebuje jet. "Řekl, že mu to je jedno, kam pojede."

Podle svědectví ženy jeli spolu až do třetího patra, kde měl následně útočník zjistit, že v čekárně je málo lidí a vydal se dál. Vrah měl nejdříve navštívil oddělení kardiologie, ale čekárna byla prázdná, a tak odešel. Poté zamířil na oddělení gastroenterologie, kde seděl pouze jeden pacient, a tak opět odešel.

Jakmile dorazil na traumatologickou ambulanci a viděl, že je čekárna plná lidí, tak z ní nejdříve vyhnal všechny děti. Následně začal pálit do lidí z bezprostřední blízkosti. Premiér Andrej Babiš (65) se nechal slyšet, že rodinám obětí bude poskytnuta finanční náhrada 300 tisíc korun.

"S ministrem vnitra, hejtmanem a primátorem jsme navrhli, že rodinám obětí společně poskytneme finanční náhradu ve výši 300 tisíc korun. Tu nepochopitelnou ztrátu nejbližších ale nenahradíme ničím," stojí na profilu Andreje Babiše.

V souvislosti s případem se po několika hodinách od otřesného činu začala na sociálních sítích šířit fotka, na které jsou vidět dva mrtví z čekárny a plno krve. "Konkrétně tato fotografie vznikla tak, že její autor vyfotil monitor jednoho z IT pracovníků ostravské nemocnice," informují Seznam zprávy.

„V současné době nemáme žádné informace, že by ta fotografie od policie unikla,“ nechala se slyšet mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy