Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Svědectví plné hrůzy: Byl to běh o život. Všude byla zkrvavená těla, popsal svědek masakr v Tunisku

Pár minut a bylo po všem. Po řádění útočníka ale zemřelo 39 lidí.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Vypadal jako obyčejný turista, pak ale vytáhl AK-47 a chladnokrevně začal pálit do lidí, kteří se opalovali na pláži. Nastala panika, všude byla zkrvavená těla. Jak brutální útok, při kterém zemřelo přes třicet lidí, popisují očití svědci? Jak se jim podařilo uniknout smrtícím kulkám?

Tuniské letovisko Sousse patří mezi ta nejoblíbenější a jen v letním období sem přijedou tisíce turistů, kteří nikdy nemuseli mít obavy o svůj život. Teď je všechno jinak. Po pátečním útoku mladého teroristy lidé hromadně ruší dovolené pod tuniským sluncem. V letovisku se odehrálo peklo, po němž zůstaly téměř čtyři desítky mrtvých a přibližně stejný počet zraněných.

Jak svědci útoku uvedli, terorista působil jako běžný turista, na sobě měl kraťasy a v ruce slunečník. Ovšem ten záhy odložil, protože měl v něm schovanou zbraň, a začal pálit do lidí, aniž by někdo něco vytušil z jeho chování.

„Slyšel jsem ránu, pak vypukla panika. Všichni utíkali z pláže zpátky k hotelu,“ uvedl pro SkyNews svědek. „Ozvaly se rány, myslela jsem, že je to ohňostroj. Ale pak mi došlo, že to je střelba. Běžela jsem k moři pro děti, vzala naše věci a utíkala k hotelu. Zaměstnanci na nás křičeli, ať utíkáme,“ vypověděla irská turistka Elizabeth O´Brien.

Jen pár metrů od útočníka se ocitl Gary Pine s manželkou. „Byl tam takový zmatek. Manželka řvala na syna, ať vyleze z vody. Když k nám přiběhl, řekl nám, že viděl, jak někoho zastřelili,“ uvedl pro BBC.

„Běžela jsem do hotelu a míjela jsem mrtvá těla. Hotelový bazén byl plný krve,“ řekla pro DailyMail Britka Sarah Wilson.

Podle posledních informací policisté vyvrátili, že by vraždili dva muži, jak se původně spekulovalo, přičemž druhý přišel od hotelu. Jediný útočník byl zabit po masakru. Útok na tuniské pláži se přitom odehrál přibližně ve stejnou dobu co útok ve Francii.

K útoku v Tunisku se na twitterovém účtu přihlásil Islámský stát. Počet obětí vzrostl a nyní jich je nejméně 39, 36 lidí bylo zraněno.

Související články

Další články