Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Svědectví noční můry ve skateparku v Ostrově: Kluci ji tahali ven a hořely jí vlasy, svěřily se děti

Svědectví noční můry ve skateparku v Ostrově: Kluci ji tahali ven a hořely jí vlasy, svěřily se děti
Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
Karlovarsko
Nevinná dětská hra ve skateparku v Ostrově se zvrtla ve strašlivou noční můru. Dvanáctiletou dívku vidělo hořet a umírat osm jejích kamarádů poté, co jedna ze školaček škrtla zapalovačem až příliš blízko molitanových kostek. Chlapci z party dětí se rozhodli celou nešťastnou událost objasnit.

Skupina devíti chlapců a dívek v pátek pozdě odpoledne vyrazila do skateparku v Ostrově nad Ohří, kde si chtěla hrát. Areál byl díky dobrému počasí otevřený, kromě tzv. foampitu - doskočišti plném molitanových kostek. Ty slouží jako záchranná plocha při dopadu, kdyby se nějaký zběsilý kousek na skateboardu nebo kole nepovedl.

Vana s molitanem byla zamčená a nemělo být možné se k ní dostat. Děti však pro Blesk uvedly, že středu odstrčili a vytvořili tím zhruba 30 cm širokou mezeru, kterou se dostaly dovnitř. Pak si hrály v molitanových kostkách. Tahle zábava by skončila zřejmě jen napomenutím a vykázáním z areálu. To se změnilo ve chvíli, kdy jedna z dívek (12) vytáhla zapalovač a škrtla.

Chlapci ji tahali ven, pak spadla zpět do ohně

"Viděl jsem plamen. Sfoukl jsem jí ho a s kámošem jsme se zvedli, že vylezeme ven, protože se nám to nelíbilo. Jenže ona znovu škrtla zapalovačem, plamen už byl teď větší a vše hodila do rohu. To jsme už neuhasili," prozradil Blesku třináctiletý J. Molitan začal okamžitě hořet a skupina školáků se dala na úprk. Ven se mohli dostat jen pomocí velmi úzké mezery ve výšce 1,5 metru.

Když se děti snažily dostat ven, převládal strach a zmatek. Dívce se však jako jediné mezerou vylézt nepodařilo, zasekla se. "Nemohla ven, i když ji kluci tahali. Začaly jí hořet vlasy, kraťasy a nadýchala se kouře, spadla zpátky do molitanu a uhořela," vylíčil neštěstí dvanáctiletý V.

K tragédii přispěchaly všechny záchranné složky, ale dívce z Chomutova, která přijela do Ostrova na prázdniny, už nebylo pomoci. Svým zraněním nakonec podlehla. U plotu skateparku vzniklo pietní místo, kam lidé začali nosit svíčky a zavěšovat květiny kolem její fotky

Ostatní děti měly neuvěřitelné štěstí, že plamenům stihly utéct Areál je do odvolání uzavřen a celý případ nadále vyšetřuje policie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy