Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Svatojánská noc je tu: Přeje vztahům na jednu noc, testuje pevnost lásky a otevírá poklady

Svatojánská noc je tu: Přeje vztahům na jednu noc, testuje pevnost lásky a otevírá poklady
Zdroj: achiv
+ Další 2 fotografie
ASTRO
Svatojánská noc letos připadá na noc z úterý 23. června na 24. června. Tato noc je spojena především s milostnou energií, kouzly a magií. Název dostala po příchodu křesťanství do našich zemí, a to po svatém Janu Křtiteli. Jak moc bude tato noc nabitá? A ke kterým tradicím se váže?

Již naši předkové věřili, že Svatojánská noc patří lásce a milování. Na poli lásky se mohlo dělat všechno, co se jinak dělat nesmí. Kdy jindy než při této noci si nezávazně a beztrestně zašpásovat? Právě Svatojánská noc testovala manželství a přála vztahům na jednu noc Zamilovaní i milenci se vypravovali do lesů a hledali kvetoucí zlaté kapradí, které pomáhalo otevřít zemi a odkrýt tak poklad. Traduje se, že magie této noci dávala vzniknout mnoha novým párům, byť jen na tuto jedinou noc.

Elixír lásky

Chcete-li si užít této magické noci, máte různé možnosti. Jednou z nich je připravit si svatojánský elixír lásky. Postup je následující: Smícháme tři květy třezalky, mateřídoušky, heřmánku, sedmikrásky, kopretiny, jahodníku, kontryhelu, mařinky a routy, zalijeme 900 ml vroucí vody, ideální je pramenitá, necháme vyluhovat devět minut. Scedíme. Poté vyslovte své milostné přání.

Svatojánské ohně testovaly vztahy

K noci Svatojánské také neodmyslitelně patří ohně. Skrz plameny svatojánského ohně proskakovali mladí muži, což jim prý zajišťovalo pevné zdraví, sílu a dlouhý život. Někde ruku v ruce skákaly přes oheň i dvojice, které si tak testovaly, jestli bude jejich manželství šťastné. Když se během skoku jejich ruce rozpojily, nevěstilo to nic dobrého. Dívky ohněm prohazovaly uvitý svatojánský věneček, a pokud ho jejich vyvolený či jiný muž na druhé straně chytil, měl být jejich budoucí vztah dlouhý a věrný.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy