Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

SVÁTKY A PRÁZDNINY V ROCE 2017: Kdy je nejlepší doba si vzít dovolenou?

Svátky letos vyjdou lépe než minulý rok.
Zdroj: profimedia.cz
Minulý rok jsme si většinu svátků odbyli o víkendu, takže jsme z nich vlastně nic neměli. A to jich máme v Česku 13! Letos ale na víkend připadá mnohem méně svátků. Kdy je tedy ta nejlepší doba si vzít dovolenou?

Plánujete si už na začátku roku dovolenou a nevíte, kdy je ten nejlepší čas si ji vzít? Tak byste měli vědět, kdy přesně jsou v Česku státní svátky. Nejlepší je vzít si dovolenou právě přes ně, ať ušetříte. Tento rok připadají na víkend jen tři státní svátky.

Na nejbližší volno v tomto roce se můžeme těšit v dubnu. A budeme mít volno rovnou čtyři dny! Nemáme totiž volno jen na Velikonoční pondělí, ale i na Velký pátek, který je od minulého roku nově také státním svátkem.

Hned v květnu nás pak čekají prodloužené víkendy. 1. a 8. května totiž připadají na pondělí. Také se můžeme těšit na svátky v červenci. 5. a 6. července, tedy Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a Den upálení mistra Jana Husa, totiž vycházejí na středu a čtvrtek. Takže pokud si chcete vzít v tom týdnu dovolenou, stačí vám jen tři dny. A nebo si vezmete volno v pátek a máte pět dní skoro zadarmo!

Den české státnosti 28. září letos připadá na čtvrtek. Takže si můžete vzít volno v pátek 29. a máte krásné čtyři dny volna. A nakonec Vánoce. Ty vycházejí mnohem lépe než minulý rok. Sice bude Štědrý den v neděli, ale další svátky připadají na pondělí a úterý.

Studenti ve školách budou mít prázdniny v roce 2017 celkem šestkrát. Školní rok jim začne až 4. září. Více se dozvíte v tabulkách ve fotogalerii.

Související články

Další články