Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Svatby gayů a jejich adopce dětí rozdělují Česko: Skočil bych z okna, šokoval Okamura

(ilustrační foto)
Zdroj: Pixabay
KRIMI

Ve čtvrtek poslanci řeší návrh zákona, který by umožnil sňatky homosexuálních párů. Téma, které zahájila Sněmovna před třemi lety v listopadu, rozděluje Česko, jedni ho berou, druzí jsou znechucení. A Tomio Okamura šokuje svým výrokem, že by raději skočil z okna, než aby skončil u stejnopohlavního páru

Poslanci ve čtvrtek začali projednávat návrh zákona, který by umožnil manželství stejnopohlavních párů. Registrované partnerství homosexuálů je v České republice uzákoněno od července 2006 a uzákonění svateb párů jednoho pohlaví je na stole ve Sněmovně od listopadu před třemi lety.

Ve společnosti jde o velmi diskutované téma. Jedni jsou rozhodně pro a nevidí důvod, proč by lidé stejného pohlaví nemohli být sezdaní. Jiní se ohánějí tím, že manželství má být jen mezi mužem a ženou.

V Praze se poblíž Sněmovny koná demonstrace sdružení Aliance pro rodinu. Demonstrace za ochranu manželství muže a ženy a proti obchodu s dětmi uvádí: „Stát nesmí ukončit instituci manželství tak, jak ji známe. Stát nesmí dovolit obchodovat s dětmi a podporovat pronajímání děloh a nakupování pohlavních buněk z ekonomicky slabých zemí.”

Na druhou stranu se koná i demonstrace hnutí Jsme fér, která sňatky homosexuálů podporuje. „Vůbec si nedokážu představit, jak naši rodinu může ohrozit to, když se budou moci vzít dva mí sousedé nebo dvě moje sousedky. Rozhodně nerozumím tomu, jakým konkrétním způsobem by ohrožení mělo probíhat,” popsala pro CNN Prima News právnička Jsme fér Lucie Zachariášová.

Svým výrokem ve čtvrtek šokoval Tomio Okamura. „Já jsem část dětství v dětském domově vyrůstal. A mohu vám říct, že kdyby mě jako malého kluka adoptoval stejnopohlavní pár, raději skočím z okna. Já chtěl mít vždy maminku a tatínka,“ řekl Okamura s tím, že manželství je pro něho svazek mezi mužem a ženou. Ponechme manželství manželstvím, rozšiřme práva pro registrované partnerství,“ popsal a ubezpečil, že proti homosexuálům nic nemá a že on sám má jednoho v rodině.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy