Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Svatba na první pohled: V nové reality show se vezmou lidé, kteří se nikdy neviděli

Odborníci na lásku na první pohled
Zdroj: TV Nova
+ Dalších 6 fotografií
NOVÝ POŘAD
Ne láska na první pohled, ale rovnou svatba! To už od 28. října na vlastní kůži vyzkouší několik párů v novince televize Nova - pořadu Svatba na první pohled (z angl. „Married at First Sight“). Přijde vám, že setkat se teprve u oltáře není v žádném případě dobrý nápad? Ale co když vám dokonalého partnera předem vybere věda? Zápletka jako z českého filmu Hodíme se k sobě, miláčku? ožije na obrazovce i v reálu v podobě sociálního experimentu.

Svatba na první pohled je reality show, která má kořeny v Dánsku. Vědci a odborníci na psychologii a biologii v ní vybírají partnery, kteří se k sobě hodí, podle psychologických testů, testů DNA, čichu i na základě atraktivity. Na to vsadili mladí muži a mladé ženy od 25 do 40 let, kteří nemohou najít partnera.

V experimentální reality show proběhne vše jako v běžném partnerském životě – svatba, líbánky a soužití ve společné domácnosti. Následně přijde Den rozhodnutí, kdy se oba lidé rozhodnou, jestli chtějí strávit život spolu, nebo vztah ukončit.

„Porovnání úseků DNA poskytuje zcela přesná čísla. Čichový experiment zase odhalí, kdo je nám tímto smyslem příjemný. Partner, který je pro nás biologicky kompatibilní, nám totiž vždy voní,“ uvádí DNA expertka RNDr. Jaroslava Babková, PhD.

Vyzkoušeli všechno, ale vztah nevyšel

Rozšířit si možnosti hledání partnera díky vědě může pomoci lidem, kteří už vyzkoušeli úplně všechno, ale najít vysněného partnera se jim nepodařilo. Nové možnosti nabídne právě pořad Svatba na první pohled a vysílat ho bude od 28. října TV Nova

A přínosem může být experiment i pro ty, co už toho pravého nebo tu pravou našli. Bude totiž přinášet rady a tipy, jak zlepšit partnerskou komunikaci. Psychologové poradí, jak si uvědomovat ve vztazích chyby, které často opakujeme, a jak je cíleně ze života odstranit.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy