Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Švagr ji polil kyselinou: Ona se teď s doživotně znetvořeným obličejem stala modelkou!

Chtěl jí zničit život, ale ona se nevzdala!
Zdroj: Instagram
+ Další fotografie
"Vybrat správnou řasenku zabere víc času než najít v obchodě kyselinu." "Moje oční linky stojí víc než kyselina." Odvážná Reshma Qureshi se v pouhých čtrnácti letech stala obětí nechutného útoku. Nyní je tváří kampaně Make Love Not Scars (Lásku, ne jizvy) a její billboardy s takovými hesly jsou po celé Indii.

Reshmě je dnes osmnáct let, ale z děsivého útoku si pamatuje každý detail. Šla se svou sestrou a přáteli na zastávku, odkud ji měl autobus odvézt do školy. Tam na ni čekal její švagr a v ruce měl připravenou kyselinu. Nejdříve chytil její sestru za ruce a pokoušel se vylít tekutinu na ni. Ta se mu naštěstí vysmýkla a stačila zakřičet na Reshmu, aby utíkala pryč.

Vyděšená dívka začala běžet, ale do cesty jí vjely dvě motorky, které řídili švagrovi kamarádi. Ti ji strhli a drželi u země. Pak přiběhl její švagr a začal bezmocnou dívku polévat kyselinou. „Hořelo mi celé tělo, vůbec nevím, co se dělo. Vím, že se to stalo už mnoha dívkám, jenom jsem nečekala, že se to někdy může stát mně,“ říká.

Teď se snaží dodávat odvahu ostatním dívkám a motivovat je. Její příběh zasáhl i lidi na druhém konci světa. Reshma se objeví na newyorském týdnu módy a velmi se těší. „Chci být hlasem pro všechny úžasné ženy, které potichu trpí, schovávají se a pořád si dávají za vinu, že právě ony se staly obětí takového bestiálního a krutého útoku.“

Související články

Další články