Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Survivor na vlastní kůži: Modřiny, desítky štípanců, těžké nevyspání a nachlazení

Soutěžící budou odtrženi od civilizace.
Zdroj: se souhlasem TV Nova
+ Dalších 6 fotografií
extra.cz na místě

Po komplikacích spojených s koronavirem již dnes startuje první díl show Survivor Česko a Slovensko, která dožene soutěžící za hranice možností. Když se zrovna nebude soutěžit o imunitu, budou bojovníci na pustém ostrově, který jim bude nějakou dobu domovem. Tým redakce eXtra.cz si noc na konkrétním ostrově a za stejných podmínek, jaké mají účinkující, vyzkoušel. Intenzivní nebyla pouhá noc, ale také její bolestivé následky.

Soutěžíci nejdrsnější reality show Survivor Česko a Slovensko budou každý den vystaveni zkouškám, na které se těžko připravuje, avšak dobře prověří jejich schopnost se adaptovat. Redakce eXtra.cz si vyzkoušela život na pustém ostrově v karibském ráji na vlastní kůži a můžeme říci, že slovo ráj mělo k téhle zkušenosti velmi daleko.

Na sprchu a čištění zubů jsme ani nepomysleli

Pustý ostrov jsme navštívili za totožných bojových podmínek, které překonávají i účinkující. Survivor tým nám postavil pár centimetrů nad zemí desku na spaní, ke které jsme dostali lehkou deku. Říká se, že v džungli spí na pevném lůžku pouze sebevrah, avšak jaký by to byl boj o přežití, kdyby tomu tak nebylo.

Na desku jsme ulehli v teplejším oblečení, ideální je zvolit dlouhé kalhoty a mikinu, a to nejen kvůli teplotě, která v noci rapidně klesne, ale také kvůli hmyzím predátorům, na které často repelent nepůsobí.

V džungli se usíná za doprovodu neznámého syčení, praskání a náhlých pohybů nejen v trávě, ale také v korunách palem dost těžko. Navíc nás postihl i silný déšť, kterému se bez přístřešku nedalo uniknout. V moment usínání jsme také téměř zapomněli na naučené hygienické základy. Neuvědomili jsme si, že jdeme spát bez vyčištěných zubů nebo sprchy.

Desítky štípanců, modřiny po těle a nachlazení

Za celou noc jsme naspali asi hodinu. Náš spánek přerušoval nejen zmíněný déšť a hmyz, ale také tvrdé místo k noclehu, na kterém nešlo najít vhodnou polohu k usínání, jež by nebyla nepříjemná či dokonce nebolela.

Ráno po probdělé noci v džungli jsme byli nejen bez energie, ale také jsme na svém těle našli desítky štípanců od hmyzu, modřinky od dřevěné "postele" a nezvyklou bolest celého těla, která přešla až po pár dnech, kdy nás následně zpětně dostihlo nachlazení.

Po vlastní zkušenosti a snaze prožít autentickou noc, kterých budou účastníci Survivoru prožívat hromady, jsme vyhodnotili, že je to reality show jen pro velmi odvážné a psychicky stabilní jedince, kteří se nebojí překonávat své hranice.

Jejich nejlepšími pomocníky, jak usnout, zřejmě bude zvyk a únava, která je bude provázet velmi často. Téměř každý den totiž na soutěžící čekají náročné soutěžní aktivity pro získání výhod. Vyhrát může ale pouze jeden tým, zatímco druhý se musí vyrovnat nejen s prohrou, ale také musí rozhodnout, pro koho boj o milionovou výhru skončí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy