Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

SuperStar Anety Langerové a Šárky Vaňkové: Finalisté kvůli chybě zařízli Novu a šli za lepším

Od SuperStar 2004 uběhlo 16 let.
Zdroj: archiv TV Nova
+ Dalších 15 fotografií
HISTORIE
Když se SuperStar v Česku objevila v roce 2004 úplně poprvé, byl z toho ohromný poprask. Každou neděli k obrazovkám usedalo dnes nepředstavitelných 2,9 milionu diváků, aby si poslechli později vítězku Anetu Langerovou, Šárku Vaňkovou, Sámera Issu nebo Juliana Záhorovského. Co se tehdy ale diváci neměli šanci dozvědět?

Právě posledně jmenovaný finalista historicky první SuperStar Julian Záhorovský redakci eXtra.cz prozradil hodně zajímavé podrobnosti ze zákulisí.

Neškrtli bychom si

My jsme vlastně dinosauři. Za nás ještě tak nefungoval internet jako dneska, neexistovaly sociální sítě, nemohli jsme se učit písničky přes YouTube, bylo to úplně jiné. Dnešní děti v soutěži jsou taky úplně někde jinde. Talenti tam jsou, dneska bychom si mezi nimi už ani nevrzli,“ přiznává mladík, který sice neoslnil svým hlasem, jeho charisma a zjev ale našly ohromné množství podporovatelek.

„Tehdy produkce ani občas pořádně nevěděla, co má s námi finalisty dělat, jaký program nám zařídit. Od pátku jsme se připravovali na přenos, ale od pondělka do čtvrtka nás prostě šoupli do jednoho domu, Měšťanské besedy, kde na začátku vysílání původně sídlila Nova. Tam nám dali čtyři počítače a jednu asistentku, která nám chodila pro jídlo, a to bylo všechno,“ říká Julian Záhorovský, který skončil ve finále šestý.

Chybné smlouvy

Věří, že dnes už mají finalisté program naplánovaný do poslední sekundy.

„Všichni se zkrátka učili za pochodu. Byl to úplně první projekt takového formátu u nás. Nikdo nevěděl, co se stane, jaký to bude mít průběh a ohlas. Ani Nova vůbec netušila, do čeho se pustila. Tím pádem nám nedali ani podepsat správně smlouvu, zvrtali ji, z toho důvodu neplatila ani další, takže jsme se po soutěži mohli rozutéct a vydat si desky, kde jsme chtěli. Jinak by ji tolik z nás nikdy nevydalo. Na to už si v příštích ročnících dali pozor,“ vzpomíná Záhorovský

Přímé přenosy

Zatímco organizace volného času a příprava smluv trochu drhly, finále na televizní obrazovce bylo profi.

„Samotné přímé přenosy měli vychytané už tehdy. Ty jsou dodnes srovnatelné, na televizní technice se toho zas až tak moc extra nemění,“ myslí si.

Holky a alkohol

A jak to tehdy měl s alkoholem a balením obdivovatelek? Odpověď tohohle zpěváka vás možná zklame.

„Byli jsme docela zodpovědní a v tomhle nás docela hlídali. Kdyby se nám něco stalo, ohrozilo by to přímý přenos. A holky? Tehdy jsem přítelkyně neměl, ale i když jsme se postupně stávali známějšími, tak jsem toho nijak nevyužíval. Po přenosu jsme toho měli plné brejle. Pomalu jsme se snažili zmátořit, až někdy ve čtvrtek jsme byli zase v pohodě. Na holky nebylo prostě pomyšlení. Však jsme byli ještě malí. Byl jsem osmnáctiletý trouba,“ dodal Julian Záhorovský.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy