Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Superpřenašečka v Bavorsku: Američanka udělala jízdu po všech barech poté, co zjistila, že má covid-19

Superpřenašečka v Bavorsku: Američanka udělala jízdu po všech barech poté, co zjistila, že má covid-19
Zdroj: Pixabay
koronavirus
V malebném bavorském lyžařském středisku Garmisch-Partenkirchen si 26letá Američanka udělala jízdu po barech poté, co zjistila, že je pozitivní na koronavirus. Úřady nyní hledají kontaktní osoby této „superpřenašečky“.

Za propuknutí nákazy koronavirem v německém Garmisch-Partenkirchenu je podle předpokladů úřadů zodpovědná jediná žena. 26letá Američanka si prý udělala jízdu po hospodách a barech turistického střediska a mohla tak infikovat desítky lidí. Nyní se horečně hledají osoby, s nimiž žena přišla do styku. Jak k tomu ale došlo?

Šla oslavovat, i když už měla příznaky

„Paní měla příznaky, byla s námi na testovací stanici a kvůli symptomům byla požádána, aby zůstala v karanténě. Neudělala to,“ řekl mluvčí okresního úřadu Stephan Scharf německému magazínu Stern, který informaci zveřejnil. Stále není jasné, kde se žena nakazila. Američanka, která v Garmisch-Partenkirchenu žije, se právě vrátila z dovolené v Řecku. Je možné, že se nakazila tam, nelze však vyloučit ani nákazu v Německu.

Jehla v kupce sena

Ve vojenské ubytovně americké armády, kde žena pracuje, bylo pozitivně testováno již 24 osob. Celkově bylo v sobotu v Garmisch-Partenkirchenu 37 nově pozitivních. Nelze prokázat, zda se všichni infikovaní skutečně nakazili od ženy. Příslušné úřady přesto žádají, aby se ozvaly osoby, které mohly s Američankou přijít do styku. Jelikož ale nemohou zveřejnit ženinu totožnost ani jmenovat podniky, které navštívila, je to jako hledat jehlu v kupce sena. Uvádí se, že každý, kdo 8. září „navštívil bary a podobná zařízení v Garmisch- Partenkirchenu“, by se měl přihlásit.

Aby se zamezilo riziku infekce, od pátku platí pro okres Garmisch další omezení. V současné době není jasné, zda domnělá superpřenašečka ponese právní následky. Možná si ale příště rozmyslí, komu dá napít svým brčkem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy