Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Supermodelka Kate Moss slaví narozeniny: Pověst jí zhatily drogy a alkohol

Kráska Kate Moss v průběhu let.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Jak šel čas

Jedna z nejznámějších supermodelek na světě Kate Moss slaví již osmačtyřicáté narozeniny. Britská kráska se stala známou hlavně díky svému netypickému vzhledu, útlé postavě a také zálibě ve večírcích a na návykových látkách. Jak se v průběhu let Kate Moss změnila?

Kate Moss patří mezi nejznámější světové supermodelky. Objevila se na obálkách snad všech důležitých magazínů a odchodila přehlídky nejvěhlasnějších módních domů. S modelingem začala ve čtrnácti, když si jí všimla agentka z modelingové agentury.

První focení bylo pro časopis The Face a objevila se na obálce nahá, což způsobilo poprask. Na modelku však byla poměrně malá (měří 170 centimetrů, poz. red.) a také velice hubená, když se to srovná s modelkami z osmdesátých let. I přesto se stala novým typem tzv. antimodelky. Další důležitý milník přišel, když fotila kampaň pro Calvina Kleina. To na sobě měla pouze džíny.

Litr vodky a tři gramy heroinu

Další její etapou byly vztahy s muži a také drogy a alkohol. Nějakou dobu chodila s hvězdným Johnnym Deppem (58) a následně i s kontroverzním zpěvákem Petem Dohertym (42). Byla schopná pozřít na posezení litr vodky a tři gramy heroinu, zvlášť poté, co se s ní rozešel v roce 1997 Johnny Depp, což nesla velmi těžce. Nyní už se ale zdá, že se víceméně uklidnila a její pověst "party královny" a "kokainové Kate" je u konce. Od roku 2015 randí s britsko-německým fotografem Nikolaiem von Bismarckem a její devatenáctiletá dcera Lila Moss kráčí v máminých stopách.

V galerii se podívejte, jak se Kate Moss v průběhu let změnila.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy