Ve velkém finále o titul Supermiss 2014 se utkalo 10 krásek, jež vzešly ze čtyř castingů.

Soutěž proběhla před narvaným sálem a kamerami České televize ve třech kolech: módní přehlídka + rozhovor s porotci, volná disciplína a na závěr pochopitelně nechyběla diváky oblíbená promenáda v plavkách.

Vítězkou Supermiss 2014 a majitelkou zbrusu nového vozu Škoda Fabia se stala dívka s číslem 10 – dvacetiletá Hana Vágnerová z Brna. Vágnerová coby držitelka titulu Supermiss bude premiérově reprezentovat Českou republiku na mezinárodní soutěži krásy.

Na 2. místě se umístila dívka číslo 6 – 21letá Jana Papežová z Kravař a 3. místo vybojovala soutěžící s číslem 1 – 25letá Anna Avakjanová z Jirkova.

Během slavnostního večera byla vyhlášena Supermiss Internet 2014, která vzešla z hlasování na internetových stránkách www.supermiss.cz a podle počtu udělených lajků od čtenářů eXtra.cz. Zde zabodovala modelka Alena Prešnajderová (25) z Brna, finalistka České Miss 2013, kterou si budete možná pamatovat jako jednu z vilných krasavic, které pomáhaly před dvěma lety Liboru Boučkovi vzpamatovat se z druhého rozvodu a na odchodu z Liborova bytu lásky je načapal týdeník Spy.

Součástí galavečera bylo tradičně korunování vítězky soutěže Miss Motorsport, jíž se pro letošní 15. ročník stala Michaela Haladová (24) ze Strakonic, studentka Vysoké školy obchodní v Praze, která k titulu a korunce získala skútr Honda a pokračuje tak ve své sbírce titulů z lokálních i mezinárodních soutěží.

Umístěné dívky dále obdržely zahraniční zájezdy od cestovní skupiny Fischer, litá kola AEZ, lyžařské oblečení Descente a hodnotné ceny od společností Deichmann, Felina, Litex, PME Legend, Red Fit, Hollywood Body Wraps a VIP masáže.

Finálový večer zpestřila módní přehlídka vítězek předešlých ročníků, kdy se na pódiu představily Miss Motorsport 2003 Martina Dvořáková, II. Supermiss 2009 Alena Klapková, Supermiss Média 2010 Gabriela Dvořáková, Supermiss 2012 Nikol Petruželová, Miss Motorsport 2012 Karolína Ludvíková a Supermiss 2013 Markéta Břízová.

Společenské šaty pro Supermiss 2014 připravila návrhářka Marie Zelená. V programu vystoupili zpěváci Tereza Kerndlová (28), Bohuš Matuš (41), Monika Sommerová a Eliška Lüftnerová. V porotě usedli zástupci partnerů, modelka a Supermiss Média 2010 Gabriela Dvořáková (26), šéfredaktor eXtra.cz Pavel Novotný (34) a za pořadatele Tomáš Vavřinec. Večerem provázel šarmantní Jan Čenský (53).

Záznam z galavečera Supermiss 2014 odvysílá televizní stanice ČT1 v sobotu 11. dubna 2015 od 16.20 hodin.

Soutěže krásy SUPERMISS a MISS MOTORSPORT pořádají společnosti Super Production a Motorsport Vavřinec. Určeny jsou pro dívky od 18 do 30 let, které jsou nejen krásné, ale něco zajímavého také umí.

O castinzích pro příští ročník vás bude opět na podzim informovat eXtra.cz, které je mediálním partnerem soutěže.