Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Ve Vlašimi shazovali hnízda jiřiček: Mláďata umírala krutou smrtí

Ve Vlašimi shazovali hnízda jiřiček: Mláďata umírala krutou smrtí
Zdroj: Záchranná stanice pro živočichy Vlašim a Parazoo
strašné
Na budově vlašimského supermarketu Albert někdo shodil hnízda jiřiček i s mláďaty. Na toto chování upozornili lidé zaměstnance Záchranné stanice pro živočichy Vlašim, kteří na místo okamžitě dorazili. Část hnízd se jim sice podařilo zachránit.

"Velký počet hnízd už byl dole a s nimi i mláďata. O co hůře, pracovníci nám odmítli sdělit, kam tato hnízda vyhodili a my jsme je v přilehlých kontejnerech neobjevili. Dá se předpokládat, že takto bylo k smrti hladem a žízní odsouzeno několik desítek mláďat jiřiček," sdělili zástupci záchranné stanice.

"Prosíme veřejnost, aby nás neprodleně informovala, pokud mají informaci, kde by se mohla mláďata nacházet. Upozorňujeme, že hnízda ptáků i jejich vejce jsou zákonem chráněny. Situace byla nahlášena na odbor životního prostředí, který ji bude dále řešit," dodávají zástupci a prosí veřejnost o pomoc.

"Hluboce se omlouváme, není to nic, s čím by mohl kdokoliv z naší firmy souhlasit. Vyvodíme pracovněprávní postih a člověk, který je za to zodpovědný jak na naší straně, tak na straně dodavatele, bude potrestán. Snažíme se celou situaci zachránit, jednáme se záchrannou stanicí i firmou, která úkon prováděla, aby kontaktovala pracovníka a aby se pokusili mláďata zachránit," uvedli zástupci supermarketu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy