Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ve Vlašimi shazovali hnízda jiřiček: Mláďata umírala krutou smrtí

strašné
Na budově vlašimského supermarketu Albert někdo shodil hnízda jiřiček i s mláďaty. Na toto chování upozornili lidé zaměstnance Záchranné stanice pro živočichy Vlašim, kteří na místo okamžitě dorazili. Část hnízd se jim sice podařilo zachránit.

„Velký počet hnízd už byl dole a s nimi i mláďata. O co hůře, pracovníci nám odmítli sdělit, kam tato hnízda vyhodili a my jsme je v přilehlých kontejnerech neobjevili. Dá se předpokládat, že takto bylo k smrti hladem a žízní odsouzeno několik desítek mláďat jiřiček,“ sdělili zástupci záchranné stanice.

„Prosíme veřejnost, aby nás neprodleně informovala, pokud mají informaci, kde by se mohla mláďata nacházet. Upozorňujeme, že hnízda ptáků i jejich vejce jsou zákonem chráněny. Situace byla nahlášena na odbor životního prostředí, který ji bude dále řešit,“ dodávají zástupci a prosí veřejnost o pomoc.

„Hluboce se omlouváme, není to nic, s čím by mohl kdokoliv z naší firmy souhlasit. Vyvodíme pracovněprávní postih a člověk, který je za to zodpovědný jak na naší straně, tak na straně dodavatele, bude potrestán. Snažíme se celou situaci zachránit, jednáme se záchrannou stanicí i firmou, která úkon prováděla, aby kontaktovala pracovníka a aby se pokusili mláďata zachránit,“ uvedli zástupci supermarketu.

Související články

Další články