Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Superhrdinka Wonder Woman je tu! Uhodnete, ve které zemi tenhle biják zakázali?

+ Další 2 fotografie
Do kin se přímo vřítila dlouho očekávaná novinka o komiksové superhrdince Wonder Woman! Jedná se o její první celovečerní ztvárnění, a tak není divu, že je kolem toho takový humbuk. O ten se postarala i hlavní hvězda, herečka Gal Gadot, kvůli svému izraelskému původu.

Právě kvůli izraelskému původu byl film zakázán, a to v Libanonu. Ten má problém s hereččinou národností a vojenskou minulostí, kterou argumentují. Herečka, která je hrdou Izraelkou, samozřejmě absolvovala vojenský výcvik, který je v zemi povinný zákonem i pro ženy. Dále libanonské zákonodárce herečka pohoršila tři roky starým postem na svém Facebooku, kde se fotila, jak se modlí během válečného konfliktu.

Politici se hájí, že jiné filmy, ve kterých herečka hrála, jako Batman versus Superman nebo Rychle a zběsile povoleny byly. Wonder Woman však vzhledem k vypjaté politické a ekonomické situaci povolit nechtějí.

Od zbytku světa za to Libanon sklidil značnou kritiku. Tvůrcům to však, zdá se, nijak neuškodí. Rozpočet na film činil neuvěřitelných 120 milionů dolarů a jeho návratnost je takřka jasná. Sama herečka se k banu nevyjádřila, ale dala několikrát jasně najevo svůj postoj vůči ženám ve vůdčích pozicích.

„Když jsem vyrůstala, všichni milovali Supermana a Batmana, ti nás nejvíce ovlivňovali. Myslím, že je důležité, abychom měli silné ženské vzory a Wonder Woman je určitě skvělým vzorem! Je skvělé, že po 75 letech, kdy tu s námi je, se konečně dočkala vlastního filmu,“ zaradovala se Gadot.

Postava Wonder Woman je skutečně veteránkou mezi komiksovými hrdiny, samostatný film stvořila až nyní režisérka Petty Jenks, která se také stala první ženskou režisérkou, která měla na starosti film s komiksovou tématikou.

Související články

Další články