Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Superdebatu ovládla zpráva Pandora Papers: Svět zajímá Shakira, ne český premiér, šil do Babiše Rakušan

Andrej Babiš
Zdroj: Profimedia
Volby 2021

Česká televize dva dny před volbami do Poslanecké sněmovny odvysílala tradiční Superdebatu, do které pozvala osm nejvážnějších kandidátů na předsedu vlády. Moderátorka Světlana Witowská postupně všechny vyzpovídala a jak už bývá zvykem, neobešlo se to bez vášnivých debat. Zejména kolem objasňování zprávy novináři Pandora Papers bylo pořádně horko. 

Superdebata České televize odstartovala v poklidném duchu, jak už ale bývá zvykem, dlouho to debatujícím kandidátům na předsedu vlády nevydrželo. První šarvátka mezi Andrejem Babišem (ANO), Petrem Fialou (ODS) a Vítem Rakušanem (STAN) přišla v otázce zvyšování daní. Moderátorka Světlana Witowská ale následně vášnivou debatu mezi předsedy opozičních stran a premiérem utnula a přesunula se k jinému tématu.

Tím byla zpráva novinářů Pandora Papers, která hovoří o tom, že Babiš odeslal 381 milionů korun přes offshorové firmy a následně za tyto finance nakoupil několik nemovitostí ve Francii. Premiér dostal možnost tento krok vysvětlit, opět ale zopakoval, že jednal na doporučení realitní kanceláře, že v té době nebyl ve vládě a že nejde o nic nezákonného. 

S Babišovým vysvětlením se ale nespokojil Fiala. "Nejsem nadšený z toho, že neplníme stránky zahraničních novin nějakým novým objevem, ale plníme je skandály pana premiéra," řekl předseda ODS. Následně se Babiše překvapivě zastal Vojtěch Filip (KSČM), který debatu o skandálu označil za nemístnou a dokonce nezapomněl zmínit George Sorose.

Rakušan trefil do černého

Překvapením byl Jan Hamáček (ČSSD), který sedí s Babišem ve vládě. Svému kolegovi totiž vrazil kudlu do zad a nákupy přes offshorové firmy odsoudil. Korunu všemu pak nasadil Rakušan. Babiš si totiž stěžoval, že lidé se zprávu z Pandora Papers dozvěděli účelově pár dní před volbami. 

Šéf Starostů ale trefně upozornil, že novináři zároveň zveřejnili i jména dalších politiků a celebrit z celého světa, jako je třeba bývalý britský premiér Tony Blair nebo ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. "Řekl bych, že svět daleko víc zajímá Shakira, než český premiér," přisadil si na závěr vyhrocené diskuse Rakušan s tím, že na seznamu figuruje i populární zpěvačka. 


Související články

Další články